Wpis z mikrobloga

Wczoraj trzaśnięte ponad 100 kg kapuchy z grochem. Od dzisiaj klienci będą gazować pod kołderką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na palnikach:
70l - Grochówka
70l - #pijciezemnokompot
2x 24l - Kapuśniak i Barszcz Czerwony
Mniejsze garnki: Marchew z groszkiem, Bitki wieprzowe w sosie, Zrazy wieprzowe w sosie, Zrazy wołowe w sosie, Żeberka wieprzowe w sosie
Do tego gotujemy 30l prażokow (ʘʘ) i 20l ziemniaków.
Naprawiona patelnia () - Gulasz po węgiersku.

Ziemniaki gotujemy 4-5 razy w ciągu dnia po 20l

#umniewbarze #gotujzwykopem #gotowanie #kapusniaczek #grochowka

Jesteś przejazdem w Łodzi? Wpadaj na obiad do Alf Bistro na Przyborowskiego 4
KubaJam - Wczoraj trzaśnięte ponad 100 kg kapuchy z grochem. Od dzisiaj klienci będą ...

źródło: comment_cLqai1JFDXmVXaPaPcKyPPV2sz3dETh1.jpg

Pobierz
  • 45
@KubaJam: Nie niedoceniony, a kompletnie nieznany. Poznałem wiele lat temu na angielskojęzycznym jutjubie i zrealizowałem, gdy odkryłem, że na stołówce studenckiej dają żeberka z solidną ilością sosu, a sos bez żeberek dają za frajer. Jadałem też z serem, gulaszem, warzywnym, salsą itd. Ludzie w ogóle nie wiedzą, że można jadać inaczej jak z keczupem i solą. Liczę na to, że kebab z frytkami to zmieni.

@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: Prazoki to ziemniaki, do których później dodajesz mąki pszennej, żeby się zaprażyła. Ubijasz do zniknięcia wszystkich grudek z mąki i podajesz ze skwarkami. Najlepiej jeść z kapuśniakiem albo kapusta zasmazana.

A frytki tak, z sosem mięsnym. Jak ktos nie próbował to nie zrozumie, ale waaaaaaaaarto