Wpis z mikrobloga

Wykopki,
Mam dylemat. Pracuje w branży automatyki aktualnie e pewnej firmie. Dostałem propozycję przedłużenia umowy z nieznaczną podwyżką, jednakże z pewnym zapisem w umowie, który bardzo komplikuje sprawę.
Mianowicie klauzula mówi o tym, że w razie ustania stosunku pracy mam zakaz pracowania w branży konkurencyjnej przez dwa lata. Jednakże jest to tak szeroki zapis, że wyklucza mnie to z pracy w branży, w której się uczyłem, studiowałem i pracuje od ponad dwóch lat (obecnie mam 24 lata).
Nie wiąże się to z jakąś wielką podwyżką (500zl).
Dużym plusem tej pracy jest to, że jestem w stanie pozyskać wiedzę bardzo specjalistyczną, mam praktycznie co chwilę do czynienia z czymś innymi, innymi problemami, które rozwijają moje umiejętności inżynierskie. No chyba drugiej tak rozwijającej pracy nie znajdę. Z kolei wiem, że pracę z lepszą kasą znajdę bez problemu (chociaż pewnie utrzymanie ruchu).
Co o tym myślicie Mirki ?
#pracbaza #automatyka #elektryka #inzynier #utrzymanieruchu
  • 33
  • Odpowiedz
@lotos10: ale to są jakieś bajki :).
Bez udowodnienia w jaki sposób pracownik wyrządził szkody to sobie można tylko marzyć :). No chyba, że można łatwo udowodnić, że wykradziono jakąś bazę danych klientów, którzy nagle "magicznie" rozpoczeli współpracę z nową firmą.
Jakoś nie wyobrażam sobie, że np u lekarza znajomośc rozpoznawania anginy/grypy w innej przychodni wyrządza jakąś szkodę firmy z powodu utraconych korzyści.
  • Odpowiedz
@lotos10: ale to są jakieś bajki :).
Bez udowodnienia w jaki sposób pracownik wyrządził szkody to sobie można tylko marzyć :). No chyba, że można łatwo udowodnić, że wykradziono jakąś bazę danych klientów, którzy nagle "magicznie" rozpoczeli współpracę z nową firmą.
Jakoś nie wyobrażam sobie, że np u lekarza znajomośc rozpoznawania anginy/grypy w innej przychodni wyrządza jakąś szkodę firmy z powodu utraconych korzyści.
podaj konkretny powód dlaczego ta pani miała coś
  • Odpowiedz
naprawdę uważasz, że pracodawca by się nie ugiął i by nie był zainteresowany dalszą współpracą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Witty: jak to jest duże korpo, z duża rotacją i młodym dynamicznym zespołem to moim zdaniem byłby w stanie ponieść takie ryzyko i zwolnić.
Niby strata jest ale jak się szuka prawdziwych "pasjonatów", którzy naukę w elitarnym gronie stawiają wyżej niż zarobek to trzeba ponieść pewne straty.
Zresztą
  • Odpowiedz
@piastun: Młody dynamiczny zespół i rotacja, kiedyś fajnie to brzmiało. Dziś wiem że firma która nie potrafi utrzymać pracownika to kołchoz lub kiepsko płacą. Ludzie przychodzą podłapują wiedzę i letą dalej, a Janusze później wymyślają takie "klauzule o zakazie konkurencji".
  • Odpowiedz
@Raylayan: rozumiem, ze chcą to podpisać zebys nie odszedł do konkurencji, ale jesli tego nie podpiszesz to Cię nie zatrudnia i odejdziesz do konkurencji, fuck logic..
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lotos10: dużo jest takich jolchozow w świecie automatyki niestety... Z moich spostrzeżeń cała integratorka płaci słabo. Ur większości firm to też syf. Jedynie producenci /dostawcy maszyn płacą okej.
Zmienia się to powoli, bo młodego narybku brakuje, a starzy też odchodzą. Liczę że kiedyś programista 15k to nie będzie informatyk, tylko automatyk, zwłaszcza że już teraz potrzebna wiedzy z automatyki, elektryki, mechaniki i informatyki...
  • Odpowiedz
@Raylayan: Olej ten zapis i podpisz. Po pierwsze widzę, że się specjaliści już zlecieli i gadają kocopoły. Najlepiej jak byś zacytował ten zapis tutaj.
Po 2 to nie wyklucza Cię z całej automatyki a tylko z tej wąskiej dziedziny w której teraz siedzisz. W przykładzie wyżej z kopaniem rowów ten pracownik będzie dalej mógł kopać rowy ale nie pod takie same instalacje (jak kopał pod przewody elektryczne to dalej może kopać
  • Odpowiedz
Zmienia się to powoli, bo młodego narybku brakuje, a starzy też odchodzą. Liczę że kiedyś programista 15k to nie będzie informatyk, tylko automatyk, zwłaszcza że już teraz potrzebna wiedzy z automatyki, elektryki, mechaniki i informatyki...


@analfabeta1993: Tak czy siak granica między automatyką a IT za niedługo zniknie.
  • Odpowiedz
@Raylayan:
To niech dodadzą zapis, że przez te dwa lata będą Ci wypłacać wynagrodzenie w pełnej wysokości, niezależnie od przyczyny ustania stosunku pracy czy jak to tam się nazywa i niezależnie czy znajdziesz inną pracę (lub jeśli gorzej płatną, to wyrównanie w pełnej kwocie brutto) :P Inaczej tego nie widzę.
  • Odpowiedz