Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebna porada zawodowa!

Pracuję w dziale operacyjnym w korpo jako 'osoba od usprawnień'. Pisze kody VBA, używam jakichś wewnętrznych programów i patrzę na procesy, żeby ludzie w moim dziale nie musieli za dużo klikać. Jest to taka typowa partyzantka i na pewno nie można nazwać tego IT.

Dostałem teraz propozycję pracy jako RPA (robotic process automation) developer w innej firmie, w środowisku, w którym mógłbym się na pewno bardzo dużo nauczyć. Dodatkowo podróżowałbym po Europie zbierać wytyczne oraz wdrażać rozwiązania. Problem polega na tym, że zostały mi zaproponowane dokładnie takie same pieniądze jakie mam teraz + informacja, że najbliższa podwyżka byłąby możliwa dopiero pod koniec 2021 (!).

Z drugiej strony wiem, że na aktualnym stanowisku zacznę zarabiać 30% więcej lutego, a dodatkowo zgarnę bardzo gruby bonus roczny. Zależy mi na zmianie środowiska na typowe IT, bo w dłuższe perspektywie będzie to lepsze rozwiązanie. Schodzenie jednak w dół z kasą to duży cios, a mogę próbować zmieniać za jakiś czas jak jeszcze się douczę. Co robić? Help plz!


#korposwiat #pracbaza #it #programowanie #wroclaw

Co robić?

  • Weź RPA - kasa przyjdzie z czasem 40.7% (33)
  • Zostań tu gdzie jesteś i zgarnij dobry szmal 59.3% (48)

Oddanych głosów: 81

  • 8
  • Odpowiedz
@Eton: zależy w sumie jak z kasą stoisz, bo dużo współpracuję z RPA i widzę że to jest naprawdę fajna działka i można dużo się tutaj nauczyć. Czy istnieje możliwość żebyś we własnej firmie miał możliwość przejścia do takiego działu czy nie macie?
  • Odpowiedz
@Eton: To, że najbliższe podwyżki w 2021 nie oznacza, że nie możesz zmienić pracy. Startuj do RPA, jeżeli UiPath, to na 95% będziesz musiał przejść samouczek zakończony certyfikatem developera. Jeżeli Blue Prism, to tylko samouczek, bo certyfikat kosztuje 80$ i musisz go pisać pod oficjalnym nadzorem. Jeżeli w firmie są ogarnięci developerzy, to nauczysz się od nich dobrych praktyk i tego jak podejść do automatyzacji. Niestety większość firm zatrudnia totalnie niemoty,
  • Odpowiedz
@Eton: Lel. Jak znasz VBA to dorzuć do tego jeszcze SQL (nauczysz się w tydzień) i idź do jakiegoś UBS albo innego korpo. Wymieniam UBS z nazwy bo z reguły płacą tam dobrze (moi znajomi nie narzekają) i sporo lepiej niż w jakimś Credit Suisse czy innym HP. A wiem że tam dość często szukają ludzi z VBA. Albo zacznij się uczyć jeszcze Pythona i idź w stronę data science, reportingu
  • Odpowiedz