Wpis z mikrobloga

@wespazjan w dalszym ciągu nie uważam tego za okrucieństwo wobec zwierząt. Wiesz w jaki sposób polują ryby drapieżne? Wiesz może w jaki sposób poszczególne gatunki bronią się przed innymi drapieżnikami? Uważam że więcej szkody może wyrządzić takiemu szczupakowi płetwa grzbietowa okonia czy sandacza aniżeli wędkarski hak.
  • Odpowiedz
Ja p------e ile tu p-----w którzy okaleczają zwierzęta dla zabawy i jeszcze sie usprawiedliwiają jacy honorowi nie są. "przeciwnik" - ja p------e co za k---a debil. Kto ci k---a dał takie prawo baranie. W zasadzie myślenie typowego seby co chce się w sumie dla zabawy przetestować w walce z Bogu ducha winnym przypadkowym przechodniem. I jeszcze usprawiedliwianie że "widok zranionej ryby jest normalny". No zajebiscie. Morda nie szklanka nie? Ktoś ci dobrze
  • Odpowiedz
K---a co za zjeby,popłaczcie się bo ktoś sobie łowi ryby.Czy wy jesteście normalni?Czy ktoś okłada te ryby z pięści albo kopie je?Nie?No to o czym my tu mowimy.Nie wychodźcie z domu bo k---a mrówki rozdeptujecie a one też mają uczucia.
  • Odpowiedz
@wespazjan przede wszystkim nie rozumiem dlaczego próbujesz dyskutować na temat, o którym masz znikome pojęcie. Swoją opinię kreujesz jedynie na podstawie własnych wyobrażeń, które sobie uroiłeś więc może zanim zaczniesz płakać o cierpieniu ryb, porozmawiaj z ichtiologiem, albo chociaż przeczytaj cokolwiek. Mi osobiście byłoby wstyd przyjmować taką postawę.
  • Odpowiedz
@bartosz-bartosz: To nie są moje urojenia, tylko fakty. Ryby odczuwają ból. Linkowałem artykul na ten temat z wieloma rzetelnymi zrodlami, wiec nie neguj mojej opinii tylko dlatego, ze twoje hobby jest oparte na glupim okrucieństwie.
  • Odpowiedz
@wespazjan w żadnym momencie tej dyskusji nie negowałem faktu, że ryby odczuwają ból. Co więcej - ja jako okrutny wędkarz zrobiłem więcej dobrego dla ryb, niż ty w swoim całym nędznym życiu, dlatego proszę nie wypowiadaj się na temat, o którym nie masz najmniejszego pojęcia. Jeżeli jednak tak bardzo nie jest Ci obojętny los biednych ryb, to zrób coś aby im pomóc, zamiast bić pianę w internecie. Nie wiem, idź pomóż
  • Odpowiedz
@bartosz-bartosz: Pomagacie rybom się rozmnazac tylko, zeby pozniej je łowic, wiec ostatecznie robicie duzo wiecej krzywdy niż dobra. Ryby z rozmnażaniem dobrze radzą sobie same, a ja jako czlowiek moge najwyzej troszczyc sie o czystosc wód - jak najbardziej ograniczac odpadki i nie spozywac ryb, by nie przykladac reki do ich zabijania, co robię.
  • Odpowiedz