Wpis z mikrobloga

tak sie zastanawiam w przypadku zniesienia współwłasności, działu spadku itd.. co jeżeli jeden ze współwłaścicieli co jest mniejszościowy ma kilka procent udziałów, mówiąc krótko najwięcej rozrabia jak zając w kapuście, powoduje koszty, niszczy rzecz jak jakiś Ukrainiec, itd i jeszcze ŻĄDA sobie podziału że wszystko na niego..

co jeżeli ma taki dług że pozostali mogą nawet zająć jego prawo do działu, ale ten złożył wcześniej wniosek o podział żądając wycen itd..

tylko co z tego jak jego dług przewyższa to co może przyjść z podziału?

przecież mamy 912 kpc https://www.arslege.pl/zajecie-prawa-do-zadania-dzialu-majatku/k14/a10246/

czy inni współwłaściciele mogą aby uniknąć kosztów i większych szkód takiej osoby, żądać np. zabezpieczenia przez zajęcie prawa do podziału, czy mogą zgłosić do potrącenia inne wierzytelności itd
#prawo #polska #ciekawostki #polityka #wydarzenia #nieruchomosci
  • 4
@nutka-instrumentalnews: Przy dziale długi na nieruchomościach i rzeczach ruchomych dzielone są w zależności od części majątku pomiędzy spadkobierców. Można powołać kuratora przed sąd do zarządzaniem majątku -ale to kosztuje. Można zrzez się spadku, jeśli jest zadłużony. Co aktualne, to u wujka google poszukaj.
co jeżeli ma taki dług że pozostali mogą nawet zająć jego prawo do działu, ale ten złożył wcześniej wniosek o podział żądając wycen itd..

tylko co z tego jak jego dług przewyższa to co może przyjść z podziału?


@nutka-instrumentalnews: Jego dług wobec kogo? Mieliście umowę najmu podpisaną między sobą?
@Intervojager_1: @Goglez: sorry że trochę późno..

sytuacja jest trochę inna spadek jest bez długu, ale ten wyrodny spadkobierca co ma najmniejsze udziały do działu i najwięcej szkodzi, to on ma długi do innych współspadkobierców..

rzecz w tym że koszty postępowania o szybkie zasądzenie tych długów na linii współspadkobiercy są koszmarne, może nawet większe niż wartość udziału tego spadkobiercy

do tego paradoksalnie chociaż praktycznie pewnie nic nie dostanie on, może tylko
Błyskawicznie załatw II sprawę spadkową -by było wszystko jasne. A później dochodźcie swoich wierzytelności na podstawie umów zawartych na piśmie i świadków. Ale jeśli sprawował opiekę nad spadkodawcą -to sytuacja nie będzie już taka prosta. Jeśli z mienia ruchomego coś zginęło wyszczególnionego w dokumentach do I pierwszej sprawy spadkowej, jego sytuacja będzie nieciekawa.