Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu uczę się #java bo chcę za jakieś dwa, trzy lata zostać pełnoprawnym mirkiem z tagu #programowanie. Idzie mi różnie, nie zawsze tak jak chcę - ale zmierzam cały czas w kierunku, który sobie obrałem. "Musnąłem" trochę javy, ale mam pewne spostrzeżenia: zaczynałem od kursu na #udemy "Java od Podstaw do Eksperta - twórz własne aplikacje" kurs fajny, tylko brakowało mi czegoś. Przerabiałem go, leciałem przez te wszystkie klasy, interfejsy, lambdy i takie tam. Potem zacząłem kurs na javastart.pl, kurcze jak dla mnie inna klasa, zadania do wykonania, wyjaśnienia do każdej lekcji, bardziej czytelne materiały no git majonez. A potem zacząłem ogarniać książkę: "Java podręcznik dla początkujących" (picrel , ale na dzisiaj już sobie odpuszczam i już tylko raczej relaks) kurczebele jak dla mnie to petarda :D Wychodzi na to, że jestem człekiem starej daty ('82) , że bardziej lubię druk od e-boka :P W sumie to sam siebie w życiu bym siebie o takie stwierdzenie nie posądził ;)
Na koniec jedno spostrzeżenie neofity: im bardziej wgłębiam się w ten język tym bardziej jestem pod wrażeniem twórców tego języka.
Czapki z głów.
acidd - Od jakiegoś czasu uczę się #java bo chcę za jakieś dwa, trzy lata zostać pełn...

źródło: comment_OJIWKAF8jmBjN5V4S6mxW93MiUv5CNp4.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@acidd: Na czytaniu kończysz czy piszesz też kod? Proste problemy, ale rozwijające znajomość języka możesz robić na stronie codewars
  • Odpowiedz
@acidd: akurat odebrałem przed chwilą książkę i trzymam ją na kolanach. Oderwałem się od niej na chwilę, ponieważ na początku jest powiedziane, że książka uczy najnowszej wersji Javy (SE 9). Wszedłem w internet i widzę, że teraz wersje wychodzą 2 razy do roku (marzec i wrzesień) i najnowsza wersja widnieje z numerem 13, a 9 jest już "przestarzała". Teraz pytanie: czy warto uczyć się z tej książki i potem łykać
  • Odpowiedz
@panKrzysztofKrawczyk: hej, sorry za refleks ;)
mi generalnie to nie przeszkadza bo ta książka uczy podstaw a jakie są dokładnie różnice pomiędzy 9 i 13 to jeszcze nie wiem :P Więc te pytanie to nie do mnie bo ja jeszcze zielony jestem - ale of kors mam nadzieję, że szybko się podciągnę.
  • Odpowiedz
@wpiot: czytam, robię kurs www a w międzyczasie (jak mi czas pozwala) próbuję adaptować problemy z książki "Od matematyki do programowania uogólnionego" (btw fajnie się ją czyta)
No jeszcze gdzieś na przecenie kupiłem książkę o fizyce w grach (stare jakieś wydanie) i to też będzie mój cel do ogarniania.
  • Odpowiedz