Wpis z mikrobloga

TL:DR Do automatyzacji około 8-10 zmian w plikach tekstowych, odczytaniu nazw lokalnych baz danych użyć specjalnie pythona(którego nie umiem) czy może C# w którym pracuje?

Pełna historia:
Mireczki ale mnie naszła rozkmina. W pracy mamy bardzo duży projekt, i konfiguracja nowego repo jest nudne i czasochłonna. Główne problemy wynikają z tego że używamy różnych baz, ja mam SQL, ktoś inny ma sql express2016 inny 2019 itd. itd itd. Przez to connection string dla każdego jest inny (zależnie też od wersji bazy). Dodatkowo "domyślna" konfiguracja to zlepek z ostatnich 2 lat i trzeba wszystko zmieniać ręcznie tak żeby działało pod nasze środowisko.
Co robię podczas konfiguracji nowego repo:
Wchodzę do około 5 app.config i zmieniam connection string w moim przypadku usuwam dopisek express w localhost i wpisuję nazwę bazy.
Odpalam, po czym okazuję się że nie skonfigurowałem serwisów, wchodzę jeszcze raz i znowu 3 app.configi.
Normalnie bym podniósł alarm że "Hej a może użyjmy tylko 1 app.configu" ale to są różne aplikacje, nasi klienci nie używają wszystkich na raz i tragedia i bomby spadają na bagdad( ͡° ͜ʖ ͡°)

I chciałbym sobie to zautomatyzować i pomyślałem że jak automatyzacja to python, ale w sumie to jestem .NET devem i równie dobrze mogę to zrobić moim naturalnym środowisku. Pierwsze miałem w głowie że tylko python, python i python ale dziś rano wstałem i pomyślałem "kurde ale to tylko parę prostych operacji, C# wystarczy".

#csharp #programowanie #automatyzacja no i trochę tak #python i #pracbaza
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DeathDust98:

Kilka pytań:

1. Dlaczego każdy ma zupełnie inne środowisko developerskie? Jest tego jakiś sensowny powód?

2. Dlaczego w pierwszym kroku nie zrobić po prostu kilku gotowych konfiguracji w taki sposób by każdy mógł sobie skopiować tę która jest dla niego użyteczna? To łatwiejsze, szybsze niż napisanie skryptu i być może w pełni wystarczające (skrypt to ja bym ewentualnie dodał później już dla wygody, ale na pewno nie robilbym do tego
@secret_passenger: jestem nowy w zespole i jest to firma opierająca się na 2 seniorach a reszta zespołu to juniorzy. Jak junior podrasta na mida to ucieka z firmy i jest zatrudniany nowy junior ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aktualnie dzielimy się na osoby używające VS 2017 i 2019, osoby z lokalnymi bazami i bazami na osobnym serwerze. Ogólnie za każdym pobraniem trzeba sobie to skonfigurować bo jest wymieszany
@DeathDust98: czyli w skrócie: nie ma sensownego powodu :)
pomysł masz na pewno dobry.
ja bym się starał mimo wszystko przekonać by wszyscy korzystali z tego samego podejścia. różnica w wersji VS nie ma znaczenia, ale wolałbym zunifikowane podejście do tego jak mamy wszyscy skonfigurowany projekt. im mniej różnic tym lepiej