Wpis z mikrobloga

Ten moment gdy w Niemczech zaczynaja dopiero teraz reklamować mobilne płatności przez telefon (Apple Pay i Android Pay) ja jak byłem w Polsce rok temu już dawno płaciłem telefonem xD
Nawet wczoraj dostałem maila od mojego starego banku (Sparkasse) który reklamuje, że jest już właśnie dostępny Apple Pay, Niemcy są szybszy w mobilnych płatnościach xD
W Polsce już od kilku lat to jest, w Niemczech dopiero od kilku miesięcy xD
#niemcy
  • 60
  • Odpowiedz
@aptitude Bogaci tak często mają. Oni pierwsi często wchodzą w jakąś technologię i gdy następna przychodzi to w nią nie wchodzą, bo po co? Działa, ludzie się przyzwyczaili, jest ok.

Czytałem jakieś 7-8 lat temu w książce Marka Wałkuskiego, który jest korespondentem Polskiego Radia jak to jest w USA. On wynajmując mieszkanie nie mógł zapłacić za nie przelewem. Amerykanie bardzo wcześnie się ubankowili i przyzwyczaili się do czeków, więc nie spieszy
  • Odpowiedz
@aptitude: jeśli chodzi o płatności, to rzeczywiście w Polsce często są testy technologiczne, ale w sumie bardzo dobrze na tym wyszliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do innych krajów, to ponoć największą przepaść jeśli chodzi o nowoczesne sposoby płatności widać w USA, a przynajmniej tak było parę lat temu.

A co do braku StreetView w Niemczech, to przez ich prawo wewnętrzne, coś tam mają odnośnie filmowania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aptitude: inne kraje również, stany to już zupełnie kuleja pod tym względem. Ludzie używają jakiś cashappow itd bo przelewy idą parę dni. Nadal placa magnet stripem na kartach bo nawet zbliżeniowej płatności nie mają, kwestia tego że ich system bankowy utworzyli dawno temu i ciężko to chyba zmieniać.
  • Odpowiedz
@aptitude: polska ma najlepszy system bankowości w Europie, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że na świecie, ale nie mam pojęcia jak sytuacja wygląda w Azji. Blik, który pozwala na przelewy w ciągu 1 sekundy to złoto.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aptitude: Telefonem zbliżeniowo płaciłem w ciągu ostatnich dwóch lat we Włoszech, w Hiszpanii, na Malcie, w Czechach, na Słowacji, na Ukrainie, więc chyba Polska nie jest wcale aż tak do przodu jak Tobie się wydaje.
  • Odpowiedz
@aptitude:
Chcę zapłacić telefonem w Niemczech w dużej sieciówce z ubraniami:
- Przepraszamy, ale nie obsługujemy płatności telefonem ani zbliżeniowo kartą. Tylko paskiem (magnetycznym).

Chcę zapłacić telefonem za 2kg ziemniaków i trochę marchwi na straganie od babuszki w Polsce
- Zbliżeniowo,
  • Odpowiedz
@aptitude: Niemcy są z natury nieufni. Nie ufają bankom i pieniądze wola trzymać w skarpecie mając je pod kontrolą. Tam dopiero od kilku lat w Aldi można płacić kartą. Ludziom tm nie są potrzebne takie rzeczy. A my się szybko sprzedaliśmy. Banki wiedzą co kupujemy, co jemy o której i skąd. Gdzie pijemy, z kim i jak żyjemy. To są bardzo cenne informacje. ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
W Stanach Zjednoczonych mnie to zacofanie irytuje - głupia płatność zbliżeniowa w większości przypadków musi zostać potwierdzona podpisem na paragonie. Już lepiej płacić chipem bo szybciej.
  • Odpowiedz
  • 0
@El_Profesor: To prawda, mój dawny operator dał mi 15GB mobilnego internetu bo byli na rynku już od 15 lat.
Jak byłem w Polsce rok temu na 2tyg to nie ograniczałem się z YT i przeglądanie internetu a po powrocie do domu i tak jeszcze zostało mi 7GB
  • Odpowiedz