Wpis z mikrobloga

Ten moment gdy w Niemczech zaczynaja dopiero teraz reklamować mobilne płatności przez telefon (Apple Pay i Android Pay) ja jak byłem w Polsce rok temu już dawno płaciłem telefonem xD
Nawet wczoraj dostałem maila od mojego starego banku (Sparkasse) który reklamuje, że jest już właśnie dostępny Apple Pay, Niemcy są szybszy w mobilnych płatnościach xD
W Polsce już od kilku lat to jest, w Niemczech dopiero od kilku miesięcy xD
#niemcy
  • 60
  • Odpowiedz
Fakt, to dziwne ale Niemcy zostały daleko w tyle jeśli chodzi o płatności mobilne A nawet płatności kartą. Bardzo mnie zdziwiło jak we Frankfurcie nie w każdym barze i sklepie można WCALE zapłacić kartą, albo musi to być karta niemiecka...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ciekaw czy tylko Niemcy są tak bardzo zacofane w mobilnych płatnościach czy także są inne kraje?


@aptitude: inne kraje w UE też są zacofane. Zawodowo dużo jeździłem kilka lat temu po Europie i różne cuda widziałem. Jak płatności czekami w sklepach, automaty na paliwo gdzie blokada na konto potrafiła wynosić 300€ a tankowałem za 100€ i dopiero po 2-3 dniach transakcja była rozliczania, cuda że karta Visa nie działa w
  • Odpowiedz
@aptitude: Niemcy są sto lat za murzynami w kwestiach płatności bezgotówkowych. Do dziś można spotkać mcdonald’s/burger/sklep dużej sieci marketów gdzie zapłacisz najwyżej lokalną karta płatniczą a vise/master carda to możesz sobie najwyżej szyby skrobac. W ciągu ostatnich dwóch lat mocno poszli do przodu, ale dalej jest u nich silne przywiązanie do gotówki
  • Odpowiedz
@aptitude: jak 2 lata temu w Hamburgu zaplacilem karta zblizeniowo zwykla karta to babka zaczela sie drzec ze to trzeba wlozyc karte. Jak wydrukowalo potwierdzenie to patrzyla na mnie co to za czary...
  • Odpowiedz
@aptitude: Nie tylko XD u mnie w pracy (UK) było ostatnio wielkie zdziwienie, że płacę telefonem i nie mam karty ani gotówki XD mimo, że Apple Pay funkcjonuje tu dłużej niż w PL. Nie mówiąc o Niemczech, gdzie ludzie reagują jak na czary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@aptitude: no i wuj, jak ty w Polsce tym bieda xiaomi możesz zapłacić co najwyzej za kilo pasztetowej a taki Niemiec za euro w gotówce z wypłaty za godzinkę jeżdżenia staplerem po magazynie kupuje sobie nowego ajfona.

I teraz powiedz w którym kraju jest cywilizacja i postęp??
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aptitude: tylko płatność gotówką, bez profilowania, różnych cen w zależności od zainteresowania produktem i bez wiedzy banku o tym gdzie kupuje sobie składniki na obiad albo do którego psychiatry chodzę.
  • Odpowiedz
@aptitude uk: rok temu widziałem bilbordy reklamujące płatności zbliżeniowe w bank of Scotland, w tym roku odkryli blokowanie tymczasowe kart płatniczych przez aplikację w bankach niektórzy nadal używają czeków
  • Odpowiedz