Wpis z mikrobloga

Ten moment gdy w Niemczech zaczynaja dopiero teraz reklamować mobilne płatności przez telefon (Apple Pay i Android Pay) ja jak byłem w Polsce rok temu już dawno płaciłem telefonem xD
Nawet wczoraj dostałem maila od mojego starego banku (Sparkasse) który reklamuje, że jest już właśnie dostępny Apple Pay, Niemcy są szybszy w mobilnych płatnościach xD
W Polsce już od kilku lat to jest, w Niemczech dopiero od kilku miesięcy xD
#niemcy
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 20
@aptitude: gdy ja rok temu chciałem zapłacić kartą e Edece, to każda ekspedientka była zdziwiona, że jak? Jak to działa, że płace telefonem XD
A w Polsce jakoś nikt się nie dziwił jak płaciłem iPhone :(
  • Odpowiedz
  • 2
@SoulShredder: Ale czekaj, płatność kartą w Niemczech jest już od zawsze, a to tez tak jakby inwigilacja obywatela, tylko z płatnościami Apple Pay i Google Pay dopiero raczkują
  • Odpowiedz
@aptitude: Przez Google Pay płaciłem dobre pół roku temu w Niemczech. Mnie najbardziej irytuje, że płatności ściągane są po kilku dniach dopiero i bez notowania nigdy nie wiadomo ile ma się dokładnie kasy na koncie xD
  • Odpowiedz
@aptitude: jest płatność karta ale w wielu miejscach nie można i tylko gotówka. Potrafię sobie wyobrazić, ze jakiś urzędnik na podstawie jakiegoś nowego prawa Jarka dowala podatek do zapłacenia i komornik wszystko ściąga z konta albo budżet sie nie dopina czy coś innego i wszystkim zabieramy 10% jak już robił inny kraj https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/jednorazowy-haracz-na-konta-bankowe-nakladaja-wladze-cyrpu/qt14bkj

Może to wygodne ale jak dla mnie może rodzic patologie i lepiej sie pomęczyć
  • Odpowiedz
  • 0
@jason_bourne: W sumie nie mam pojęcia, czemu inne banki potrzebują aż 2 dni aby zarejestrować płatność? Gdy Taki N26 może w kilka sekund pobrać kasę.
Czekaj!

Czekaj! Płaciłeś kartą kredytową czy zwykłą? Bo chyba tylko karta kredytowa ma usługi które pokazują w kilka sekund transakcje.
  • Odpowiedz