Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 526
Faza na zwierzenia z wykopem. Mam kotke syberyjska ktora jest moim pierwszym zwierzakiem w życiu (lvl29). Mieszkam w bloku i widzę (a przynajmniej tak mi sie wydaje) że kot potrzebuje wyjsc na łono natury bo wrodzony charakter sprawia że teskni za tajga. No i biore ja co pare dni na spacer. Jedziemy w krzaki za miasto, biore ja na smycz i sobie z nia chodze. Wsadzam ja na małe drzewa skąd obserwuje wszystko dookoła. Czesto jest wystraszona ale wydaje mi sie ze jest to strach/podniecenie/ciekawość. Chciałbym ja nauczyć zeby chodzila na smyczy jak pies a nie tylko w obrebie kilku metrow kwadratowych. Kotka ma dwa lata. Czy to jest mozliwe nauczyć tak kota? Ktoś ma w tym praktyke? No i druga sprawa ze ludzie jak widza mnie z kotem na smyczy to patrza jak na #!$%@?, a jak im o tym mowie to ich mina też na to wskazuje. No i drugie pytanie, czy jestem #!$%@? i odwalam cyrk niepotrzebnie?
#koty #pytanie #zwierzaczki
uszyk90 - Faza na zwierzenia z wykopem. Mam kotke syberyjska ktora jest moim pierwszy...

źródło: comment_xcp2d0QaW7xcRIeQe670PYEz5XhgnWNf.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@uszyk90: Ja pewnego pięknego wiosennego dnia zobaczyłem dzikiego kotka przez okno i stwierdziłem, że fajnie byłoby go pogłaskać. Oczywiście na początku uciekał przede mną, ale w końcu udało mi się z nim zakumplować. Po tym przeważnie przebywał gdzieś koło domu, więc gdy wyszedłem na podwórko i miauczałem do niego, ten odmiaukiwał i przychodził (było słychać takie coraz wyraźniejsze i bliższe miauczenie, bardzo fajne uczucie ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@uszyk90: gadałem z kobietą, która szła sobie spacerowym tempem, a obok niej dwa koty bez smyczy. mówiła, że się nauczyły od psa, który został potrącony przez auto i zdechł.
  • Odpowiedz
@babazpola
@bonbonek
@uszyk90 kot raczej nie nauczy się chodzić jak pies to nie w jego naturze. Kota na spacerze interesują też trochę inne rzeczy i inne miejsca. Moim zdaniem smycz 10 m na początek to przesada - nie będziesz w ogóle miał kontroli nad kotem. A to źle bo właśnie kot to nie pies i potrafi ci się np znienacka #!$%@? na drzewo, wskoczyć z jednej strony gałęzi i zeskoczyć z drugiej
  • Odpowiedz
@uszyk90 @Bielecki @dawid131
my zawsze jak wychodzimy z psem na smyczy to kotka hyc przez płot i podąża za nami w pewnej odległości, a jak tylko się odwrócimy to staje i udaje że wcale nas nie śledzi XD kotka lvl 11 pies lvl 6 więc nie od małego nauczona
  • Odpowiedz
@uszyk90: Inna sprawa, że jak już kota przyzwyczaisz do spacerów, to będzie się upominał (np. drapał drzwi) o spacer.
Kotom nie jest to potrzebne, mogą też złapać kleszcze czy jakieś inne żyjątka/choroby.
  • Odpowiedz