Wpis z mikrobloga

Szukam dobrych książek/materiałów do rozwijania inteligencji emocjonalnej. Ostatnio zacząłem rozmyślać nad swoją osobą i patrząc na swoje życie doszedłem do wniosku, ze musze być debilem emocjonalnym xD Chyba często mam problem z interpretacją swojego zachowania, ludzie odbierają to w ogole inny sposób.

Jak już sięgam do czasu podstawówki, to nauczyciele mnie nie lubili, bo mysleli, ze sie z nich smieje, sprawiałem wrażenie gbura, ciągle #!$%@?, kłótliwy itd. Na studiach to samo, kiedyś dziewczyna mi opowiadała, ze zachowuje się jakbym miał kogoś pobić. Również w rozmowie, ja serio rzadko się emocjonuje czymś ale widzę, ze druga osoba odbiera to jakbym się kłócił i chciał postawić na swoim.

Niedawno na imprezie integracyjnej z pracy, dziewczyna/kobieta powiedziala, ze niespodziewala się, ze mam poczucie humoru, bo ciągle wyglądam poważnie (ja w pracy cały czas prawie żartuje i ludzie się śmieją więc im się to raczej podoba). Niedawno miałem rozmowę z szefem, w której wyraziłem inne zdanie niż on (ale z mojej strony to bylo totalnie bez emocji, po prostu mialem inne zdanie i tyle). Ten później do mnie podszedł i mi się zaczął tłumaczyć, chyba odebrał to, ze mam do niego jakieś pretensje ??

Również relacje z kobietami. Jak mi niezależy to wtedy one wyrażają zainteresowanie, jeśli mi się jakaś podoba to muszę robic coś takiego, co je zniechęca (chociaż teraz 5 razy się zastanawiam co robię żeby ich nie zrazić, zeby np nie wyjsc na desperata)

Ogólnie widzę, ze bardzo dużo tracę przez jakiś mój powierzchowny wizerunek, ludzie mnie nie znając odbierają negatywnie. Chciałbym to zmienić ale hmm... nie wiem jak. Niektórzy urodzili się z darem, ze od razu wzbudzają sympatię, ja mam na odwrót.

#psychologia #relacje #relacjemiedzyludzkie
  • 8
  • Odpowiedz
@TonyP: W sumie mialem podobnie tylko do tego duzo innych czynników jak problemy z agresją, nieumiejętność przystosowania się do spoleczenstwa, popelnianie przestępstw od dziecka, brak empatii i psychiatra stwierdzil u mnie osobowosc dyssocjalną
  • Odpowiedz