Wpis z mikrobloga

Plastik - największe osiągnięcie cywilizacji.

Dzięki niemu w tani i praktyczny sposób od prawie wieku możemy opakować wędliny, bułki, owoce itd., które na długo zachowują świeżość, walory odżywcze, nie psują się. Możemy też cieszyć się pysznym drinkiem sączonym przez delikatną słomkę, posiłkiem odgrzanym w korpo, żadnego problemu nie stanowi też załatwienie eleganckiej jednorazowej zastawy nawet dla 50 gości w trakcie grilla na RODos.

Nie wspominając, że to dzięki niemu mamy możliwość np. przelecieć się tanimi liniami (choćby bez celu, dla samej przyjemności wzbicia się w przestworza niczym grecki bóg).

To materiał nie tylko niezwykle wygodny, ale i trwały - czy wiedziałeś, że może przetrwać nawet 1000 lat...?

Szanujesz - plusujesz tego cichego, niedocenianego bohatera

#plastik #plastic #wynalazki #cywilizacja #polistyren #polipropylen #tworzywasztuczne
Dutch - Plastik - największe osiągnięcie cywilizacji.

Dzięki niemu w tani i prakty...

źródło: comment_gWmPXjzRJkkiJ5asM7oVcfQ0oivwpNbv.jpg

Pobierz
  • 19
@noorey: jest takie powiedzenie że jak chcesz zmienić świat to zacznij od siebie i swojego otoczenia. Zarabiam na tyle dużo że mogę poświęcić swój czas na coś więcej niż praca, hobby, zakupy. Segregacja jest ważna a foliowki i jednorazówki to nic dobrego. Można to tylko spalić albo zakopać. Jeśli segregujesz śmieci to widzisz ile % całości stanowi plastik i foliowki
@noorey: Nie mieszajmy komunizmu do świadomego życia bo to nie ma ze sobą nic wspólnego. Prowadzę firmę ale lubię przyrodę i jestem świadom tego że po mojej śmierci bedą inni. Ludzie oszczędzają budują majątki które później dziedziczą dzieci,wnuki , a przecież mogli to sprzedać i przepić albo przegrać w karty bo tak latwiej. Mimo wszystko poświęcają czas swój komfort, zdrowie żeby coś zrobić Dlaczego z przyrodą miałoby być inaczej.
@Dutch: Warto też zauważyć że plastikowe siatki bardzo łatwo jest przerobić na konfetti - są cienkie więc łatwo je pociąć, nawet dziecku (cudowny "surowiec" do zabaw plastycznych, plastikowa siatka najlepszym przyjacielem małoletnich!), występują w wielu kolorach, niestraszny im deszcz... a po wypuszczeniu nie tylko "lecą", jak swój upośledzony papierowy odpowiednik, ale tak fajnie szeleszczą. Feeria barw, ruchu, dźwięku i kolorów - takie konfetti świetnie sprawdzi się na imprezach na wolnym powietrzu.
@mnik1:
Aa, właśnie, to mi umknęło. Podobnie jak inne zastosowanie tego cudownego materiału - oto można plastikowych butelek dorzucić do pieca, gdy np. zabraknie starych regałów. Nie jest to może surowiec opałowo optymalny (taka sobie efektywność energetyczna), ale wystarczy by ogrzać całą rodzinkę, a Święta nie zamieniły się w ponurą nowelę Dickensa.