Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Co byście zrobili w takiej sytuacji? Żona umówiła się do lekarza na NFZ, było ciężko z terminami jak zawsze, ale po kilku telefonach znalazł się termin (Pani z rejestracji podała słuchawkę lekarzowi, a on powiedział że coś się znajdzie).
Badanie było dzisiaj, wszystko spoko, ale po wizycie lekarz powiedział że 100 zł za wizytę bo wcisnął ją z dobrej woli. Jako że żona jest mało asertywna to dała 50 bo tylko tyle miała, a lekarz powiedział że może być. Według mnie coś tu nie gra. Nie chodzi o te 50zł ale o sam fakt.
#afera #nfz #lekarze #medycyna #sluzbazdrowia
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marshall1337: polska służba zdrowia xdd państwo z dykty, NFZ trzeba zmienić od podstaw, albo zlikwidować bo dalej będzie się taki burdel tworzyć, będzie zarabiał na dwa baty bo co mu zrobią
@Marshall1337: lekarz wyłudził łapówkę i tyle.

Być może faktycznie przyjął ją poza godzinami pracy ale mimo wszystko to jest nie w porządku, Albo lekarz przyjmuje na NFZ albo w swoim prywatnym gabinecie, który zbudował/wynajął za własne pieniądze, sprzęt kupił za swoje, za prąd, wodę i co tam jeszcze potrzebne zapłacił swoimi pieniędzmi. Branie kasy za przyjęcie w placówce gdzie wszystkie wspomniane rzeczy zostały opłacone za nasze pieniądze nie jest uczciwe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marshall1337: Ja zawsze chodziłam do dentysty prywatnie gdzie za plombę dawałam 120 zł. Raz poszłam do gabinetu obok ma NFZ, żeby wyrwać zęba i się okazało że mam plombę do robienia to mi powiedziała że na NFZ to trzeba dopłacić 200zl, zajebisty cennik. Tfu na takich
@Marshall1337: Niestety lekarzy w Polsce jest mało, a dobrych lekarzy nie ma prawie w ogóle, stąd jeśli chodzi o leczenie się tyle wątpliwie moralnych spraw. Jakiś czas temu nawet umawiając wizytę całkowicie prywatnie, za gotówkę musiałem czekać około 2 tygodnie. Innym razem byłem zarejestrować brata, to wymagali przedpłaty w wysokości pełnej kwoty najpóźniej dzień przed wizytą.