Wpis z mikrobloga

Szukam architekta wnętrz i zastanawiam się czy architekt wnętrz po ASP jest w czymś lepszy/gorszy od klasycznego architekta po polibudzie.

Czy jeżeli trzeba będzie postawić gdzieś ścianki, wydzielić inne pomieszczenia albo sprytnie upchnąć jak najwięcej na małej przestrzeni, to czy ogarnie to równie dobrze? Nie mam pojęcia o tym czego uczą się na studiach. Jakie są Wasze doświadczenia, co myślicie?

Upatrzyłem jednego po ASP, projekty w portfolio ma zbieżne z moim wyobrażeniem wykończenia mieszkania. Pod tym względem ciężko było mi kogoś znaleźć. Niestety w internecie ma tylko 3 opinie (pozytywne), a projektów na stronce niewiele.

#projektowanie #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #architekturawnetrz #architektura #wnetrza
  • 8
  • Odpowiedz
@marasgruszka: taki po ASP może nie mieć tego zmysłu inżynierskiego i zaprojektuje ci estetycznie, ale niefunkcjonalne, czy nawet w skrajnym przypadku będzie coś nie tak z wymiarami. Ktoś nawet na Mirko pisał, że musiał poprawiać po takim bo by drzwi nie otworzył...

Wziąłem panią architekt po budownictwie z dość dużym doświadczeniem i mam w projekcie wszystko od koncepcji, przez rysunki branżowe i projekt wykonawczy dla ekipy wykończeniowej.
  • Odpowiedz
Najważniejsze jest doświadczenie to raz, a dwa fajnie jak robią całość w 3D, w sensie modelują całość, bo wtedy można wyłapać po prostu wiele błędów, ot takich jak np drzwi co było wyżej napisane po takie jak otworzysz szafkę w kuchni to czy nie walniesz w lampę wiszącą już nie mówiąc o jakichś instalacjach i innych grubych rzeczach no i oczywiscie wszystko w wymiarach rzeczywistych. Architekci wnętrz często skupiają się na wizualizacjach,
  • Odpowiedz
@marasgruszka: Na temat projektów/wizualek od "architektów wnętrz" można by książkę napisać. Papier (czy też jpg) wszystko przyjmie. Powszechną praktyką jest, że projekt mebli poprawi Ci stolarz, a remont całego mieszkania - gość z firmy remontowej. Robią babole. Owszem, przy tak złożonej rzeczy trudno jest wszystko przewidzieć i drobne błędy są wybaczane. Gorzej gdy jest to notoryczyne i co się czasem zdarza - niemożliwe do wykonania.
Patrzyłbym na portfolio (i cenę),
  • Odpowiedz