Wpis z mikrobloga

Gdzie można dokładnie dowiedzieć się kiedy Phoenix Point wejdzie w Game Passa. Zupełnie zapomniałem o tej grze, że teraz wychodzi (kiedyś ją śledziłem jako fan X-Coma w tym tego starego), zastanawiałem się nad zakupem w Epic Storze, a zobaczyłem, że w necie piszą, że miała być na premierę w usłudze Microsoftu. Oczywiście coś nie wyszło i jest opóźnienie. Na stronie Microsoftu nic nie widzę. Ktoś coś może wie? ;)
#gry #phoenixpoint
  • 6
@michael323: Może próbują ją nieco połatać na szybko. ;) Obecnie gra ma błędy, przez które całkowicie odechciewa się grać. Ogólnie nie ma się co nastawiać na zbyt dużo, bo to wygląda jak taki "bieda XCOM". Nie grałem dużo, ale jak na razie to bardzo się zawiodłem i nawet nie za bardzo chce mi się ponownie ją odpalać.
@daedalus_pl Coś nie wierzę, że jest tak źle. Seria X-Com jako jedyna reprezentuje mój ulubiony gatunek wśród strategii czyli turówki na polu bitwy, też mogę trochę wybaczyć. X-Com 2 wciągnął mnie chociaż miał wiele wad, tutaj mieli usunąć część z nich.
@michael323: Nie no, tragedii nie ma. Jak by to rzec... not great, not terrible. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gra ma dobre mechaniki, jednak wszystko jest strasznie niedopracowane. Taki np. Free-aim sam w sobie jest świetny, ale przez bugi w wielu przypadkach staje się niezwykle frustrujący. Dochodzi do takich absurdów, że masz niby czystą linię strzału i pewne trafienie, a cała seria ląduje w latarni, za którą się
Ogólnie nie ma się co nastawiać na zbyt dużo, bo to wygląda jak taki "bieda XCOM".


@daedalus_pl: Hmms, a jak się to ma do tej polskiej gry Hard West, które też jest takim trochę "bieda XCOM'em" dziejącym się w uniwersum Dziwnego Zachodu?

Jeśli nie grałeś to radzę z całego serca, gra i tak jest tania na steamie :)

No w każdym razie jeśli faktycznie to jest takie meh to nic dziwnego,
@ChochlikLucek: Niestety nie grałem w Hard West. Chciałem ją kupić parę dni temu, bo jest za śmieszne 8zł, ale ostatecznie zrezygnowałem. Obecnie i tak mam za dużo gier do ukończenia, a XCOM2 WotC jeszcze nawet nie zdążyłem odpalić ani razu.