Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam jakieś 400 małych grafik na naklejki i potrzebuje na każdej zrobić biały obrys na 1.5mm. Wiem jak zrobić to na jednym obrazku ale nigdy nie edytowałem hurtowo i moje pytanie czy da się to jakoś zautomatyzowac czy zwyczajnie nie mam dzisiaj nocy?
Oczywiście większość obrazów nie ma transparentnego tla
#photoshop #grafika #kiciochpyta
  • 3
@DwarfVader: Wszystko zależy. Poczytaj o Actions i Batch. Jeżeli są jednego wymiaru to raczej nie będzie problemu. Swoją drogą jak są nieregularnego kształtu i to chcesz drukować to masz więcej roboty niż ci się wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DwarfVader: Ogólnie takie rzeczy można zrobić za pomocą operacji i sekwencji wsadowej. Jeśli nie ma transparentnego tła to może być problem, w takim przypadku możesz nagrać sobie operacje coś w stylu:
powiel warstwe>wybierz warstwę poniżej>usuń warstwę>zaznacz temat>odwróć zaznaczenie>wygładzanie krawędzi>usuń zaznaczone>dodaj styl warstywy(obrys)>zapisz jako png.
@qbazeuro: @Goger_: Dzięki wielkie, wyszło na to, że musiałem to i tak ręcznie klepać bo zbyt różne obrazki jeśli chodzi o tło, krawędzie i jakość. Ale zrobiło się tego mniej bo część wyrzuciłem. No i zacząłem używać macro co trochę pomogło.