Wpis z mikrobloga

Mireczki, na adres moich rodzicow przyszlo zawiadomienie z Orange, ze jestem u nich zadluzony na kwote 500zl z odsetkami. Razem 627zl. Oczywiscie w liscie od razu druczek z kontem i kwota. Powod: niezaplacone rachunki za sprzet i uslugi telekomunikacyjne. Mysle sobie „hola hola, przeciez ja nawet nie jestem klientem Orange”. Pierwsza mysl, ze to scam i ktos probuje wyludzic przelew na swoje konto. Ojciec wyslal mi zdjecia tego listu i zadzwonilem do BOK w Orange. Opowiedzialem konsultantce o sprawie, zaznaczajac ze nie jestem ich klientem. Podalem swoj PESEL i rzeczywiscie w bazie klientow nie bylo mojego nazwiska. Ale zaczelismy analizowac to dalej. Numer bankowy na druczku rzeczywiscie byl orangowy. Podalem jej reszte moich danych, numer sprawy i sie okazalo, ze ktos wzial na moje dane telefon u nich. Nie zgadzal sie tylko PESEL. Reszta danych 1:1. Innymi slowy ktos przyszedl do salonu Orange albo z podrobionym dowodem na moje nie do konca poprawne dane albo (co jest bardziej prawdopodobne) nawet nikt o taki dowod w salonie nie poprosil. Konsultantka na linii przekazala sprawe do ich dzialu bezpieczenstwa i obiecala, ze dadza mi znac o rozwoju sprawy.

Nie uwazacie, ze mozliwosc podpisania umowy w Orange na nie swoje dane jest bardzo nie halo?

#orange #afera
  • 198
  • Odpowiedz
  • 2
@papalupakito

w bazie klientow nie bylo mojego nazwiska. (...) Podalem jej reszte moich danych, numer sprawy i sie okazalo, ze ktos wzial na moje dane telefon u nich. Nie zgadzal sie tylko PESEL. Reszta danych 1:1.


Czyli Twoje nazwisko było w bazie klientów. Naucz się pisać po polsku.
  • Odpowiedz
  • 4
@papalupakito: Dobra dobra. Poszedłeś do salonu, wziąłeś telefon. Tylko pesel błędny podałeś i że niby teraz niewinny.


@graf_zero Jak można podać błędny pesel skoro dane sprawdza osoba, która przyjmuje wniosek. Ba. Jak podpisywałem umowę w t mobile to to konsultant wypełniał moje dane (o to na kompie) z dowodu. Ja tylko sprawdziłem czy się zgadza.
  • Odpowiedz
rozważam to


@papalupakito: nie rozważaj, tylko idź. Albo po prostu pisemnie wyślij zgłoszenie. Dział bezpieczeństwa Orange będzie analizował sprawę niespiesznie, a przez ten czas dział windykacji orange, działając o wiele śpieszniej założy ci sprawę w e-sądzie, o czym się dowiesz, gdy komornik zajmie ci pensję. Oczywiście to będzie do odkręcenia, ale tak za pół do półtora roku a pewnie i tak się okaże, że kosztów takich, siakich i owakich już nie
  • Odpowiedz
@papalupakito: To się mogło wydarzyć u każdego operatora. Wiesz jak realizują umowy online? Wysyłają kuriera, a ci często mają to w dupie i nic nie sprawdzają. Bylebyś szybko im podpisał.
  • Odpowiedz
  • 43
@Bielecki jak mu zatwierdzili fałszywy dowód ze złym peselem to sorry, ale dla mnie są współwinni oszustwu. Jakby to sprawdzili tak jak powinni to typ by już dawno siedział, a tak to raz - puścili go wolno więc może oszukiwać dalej, dwa - OP się musi denerwować.
  • Odpowiedz
  • 2
@papalupakito Z autopsji wiem, ze w wiekszosci sieci w PL orange, t mobile czy play ludzie Robia walki. Niestety poznalem kilku aparatow w zyciu ktorzy nawet majac czyis dowod potrafil zakladac na te osoby formy I brac ogromne pozyczki, najnowsze modele telefonow na abonament. I tez czesto wlasnie z nimi p0lki dzialaja. Dwie malolatki ktore czesto tancza w gogo ale glownie to jedna umawiala sie z facetem poznanym z reguly na tinderze
  • Odpowiedz
@papalupakito niestety wcale się nie dziwię. Najlepiej idź na policję. Wysyłałeś gdzieś skan dowodu? Bo często przy takich umowach można wziąć telefon przez neta/telefon i wysłać skan dowodu mailem. A skany dowodu niestety ludzie wysyłają na prawo i lewo bez zabezpieczeń. Potem wystaczy paint i można sobie napisać w tym dowodzie co się chce.
  • Odpowiedz