Wpis z mikrobloga

“Myślimy o tym, by wprowadzić do Katechizmu Kościoła Katolickiego grzech ekologiczny, grzech przeciwko wspólnemu domowi” – powiedział Franciszek.


DO KATECHIZMU! Czyli jest to kwestia wiary, ta gdzie papież jest NIEOMYLNY. Uważacie że się myli łamiecie dogmat i jesteście heretykami, a nie katolikami. Jeżeli sobie nawet pomyślicie, że papież nie ma racji to won do spowiedzi o wybaczenie za zgrzeszenie myślą.

#bekazprawakow #bekazkatoli #niebekazpapieza #ekologia #katolicyzm #kosciol
lakukaracza_ - > “Myślimy o tym, by wprowadzić do Katechizmu Kościoła Katolickiego gr...

źródło: comment_evkfFcvgfNxpMwEMOf7PiwBD7IYfOzjx.jpg

Pobierz
  • 14
nieomylność musi być ogłoszona w danej sprawie a nie jest z automatu.


@Herubin:

Biskup Rzymski, gdy mówi ex cathedra – tzn. gdy sprawując urząd pasterza i nauczyciela wszystkich wiernych, swą najwyższą apostolską władzą określa zobowiązującą cały Kościół naukę w sprawach wiary i moralności – dzięki opiece Bożej przyrzeczonej mu w osobie św. Piotra Apostoła posiada tę nieomylność, jaką Boski Zbawiciel chciał wyposażyć swój Kościół w definiowaniu nauki wiary i moralności.


Nie
nieomylność musi być ogłoszona w danej sprawie a nie jest z automatu. Gdyby tak było to jakakolwiek dyskusja teologiczna by nie mogła istnieć.


@Herubin: sensu stricte masz rację co do nieomylności, ale zasadniczo sprawa nie jest taka prosta. Z zasady uznaje się nie tylko nauczanie papieża, ale nawet "zwykłych" biskupów za nieomylne. Byłoby to tym bardziej dziwne, że sam dogmat o nieomylności jest stosunkowo nowy, w opisywanej procedurze został użyty w
@lakukaracza_: Ja rozumiem, sam nie cierpię kleru i jestem lewakiem, ale tutaj przesadziłeś i chyba napisałeś to tylko po to, żeby było kontrowersyjnie.

Papież jest nieomylny w sprawach wiary, w takim sensie, że jest najwyższą instancją jeżeli chodzi o interpretacje wiary. Co do tej propozycji równie dobrze może odnosić się do wyrzucania papierków na ulicę, co już teraz jest grzechem.
@lakukaracza_: tylko tak technicznie papież jest nieomylny tylko jak włączy sobie nieomylność specjalnym zawołaniem (serio, musi to być dokument ze specjalnym statusem, a nie wszystko co mówi).

Pluje na ryj katolom i tak xD

edit. dobra ludzie wyżej mówią, że niby nie musi tego ogłaszać, dziwne, kiedys czytałem ze musi zawołać. No nic.