Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomoc w temacie zegarka. Mój tata ma omegę automatyczną którą już nosi przynajmniej 30 lat. Kupił to jeszcze w NRD czy gdzieś tam za jakieś chore wtedy pieniądze (często powtarzał, że u nas by kupił malucha pewnie jak to tata koloryzował - nieważne). Całe moje życie a 30 lat mam już, to pamietam go jak zawsze miał ten zegarek na ręce. Tydzień temu stała się tragedia i ów zegarek przestał chodzić. Był tata u kilku zegarmistrzów i każdy otwiera oczy i mówi ze nie da się go naprawić albo ze koszt nieopłacalny albo że się nie podejmą. Także zbliżają się święta to z matką i bratem i ciotką (siostra ojca) chcemy mu kupić nowy zegarek. Poniżej dodałem zdjęcie tej omegi. Jaki mamy zegarek mu kupić? Patrzyłem na ceny zegarków omega to można spaść z krzesła, także kolejnej omegi mu nie kupię. Napewno wyślę te omegę do jakiegoś autoryzowanego serwisu niech go ruszą, ale to później.
Postanowiliśmy, że każdy z nas wyłoży po 1500 zł na ten nowy zegarek. I teraz pytanie do Was co mu kupić?
Znalazłem jeden który myśle ze by mu się podobał bo kiedyś coś mówił że ładne są zegarki w tym stylu diver.
W sumie musi być na metalowej bransolecie i być automatem i tyle. Najlepiej nie cudować i kupić coś podobnego do omegi.

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-meccaniche-veneziane-nereide-gmt-diaspro-crema-jubilee-automatic-1204004j

Dobry wybór?

#zegarki
AnalnyNiszczyciel - Mirki potrzebuje pomoc w temacie zegarka. Mój tata ma omegę autom...

źródło: comment_YDdo5FOPXjHdKybY414X4KGoHnPgoLHA.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
meccaniche-veneziane

@AnalnyNiszczyciel: Jeśli już tę markę to od producenta, bo jeszcze trwa cyber monday u nich: https://www.meccanicheveneziane.it/pages/nereide (GMT już wykupione, ale divery jakieś jeszcze są). Z tym, że tu ktoś pod tagiem narzekał trochę na mechanizm (koronka zmieniała pozycje niepewnie).
Jeśli ojciec ma duży nadgarstek ja w tej cenie oglądałbym przecenionego Orisa (poprzednia generacja Aquisa, niewiele się różni od obecnej, a bransoletę ma ponoć lepszą): https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/20365_Oris_Aquis_Date_733_7653_4154_MB
OnufryZagloba - > meccaniche-veneziane
@AnalnyNiszczyciel: Jeśli już tę markę to od ...

źródło: comment_NiPa6ukKsLS3uQIclFhgsdtnuy88gDQO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnalnyNiszczyciel: ta mv z twojego linka to tak średnio za tą kasę. Jakby kosztowała połowę tego to można się zastanowić. Poszukaj jakiejś certiny, popatrz na tissoty, orienty, seiko.
Co do omegi twojego ojca- z jakiego miasta jesteś? na http://zegarkiclub.pl/forum/ znajdziesz dział w którym ludzie polecają zegarmistrzów w swoich miastach, jak się rozejrzysz to znajdziesz specjalistów którzy spokojnie ci zegarek naprawią nawet wysyłkowo jak do nich wyślesz jeśli miałbyś za daleko.
  • Odpowiedz
@AnalnyNiszczyciel: Jak Twój ojciec przez trzydzieści lat nosił Omegę to przerzutka na microbrand mogłaby nie spotkać się ze zrozumieniem. Tak jak koledzy napisali: rozkminiaj zegarmistrzów, poogoglaj za tym, na pewno coś się da ogarnąć. Jaki to dokładnie model? Znajdź model, będziesz wiedział jaki mechanizm i tak po nitce do kłębka. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@AnalnyNiszczyciel: Firma Ball to jedna z najstarszych firm zegarkowych w USA (teraz oczywiście Swiss, bo to szwajcarskie zegarki są tymi "must have"). Znani z wykorzystywania rurek z trytem jako podświetlenie indeksów (świeca około 25lat jeśli dobrze pamietam). Piękne zegarki. Ten z linku wyżej to taki standard na wiele nadgarstkow. 40mm koperta, poniżej 12mm grubości, szafirowe szkło, powłoka antyrefleksyjna, dobry mechanizm. Cechą większości zegarków od Ball jest ten balns na drugim
  • Odpowiedz
@AllieCaulfield: tak czy inaczej kiedyś ten zegarek trafi w moje ręce, ale fakt wartość sentymentalną ma duża. I on wizualnie jest bardzo zadbany na szkiełku ani jeden ryski. Dodałem się do jakiegoś grupy z zegarkami i będę działać z jego usprawnieniem. Mam nadzieje że to jakaś pierdoła, zwyczajnie zegarmistrz jeden z drugim zobaczył omega i obsrał zbroje
  • Odpowiedz