Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lucius: Czyli prościej niż myślałem. Mam w świerzo ogrzewanym salonie 4 sztuki które mi wielokrotnie pękają wzdłóżnie bo wyschły. Jebną ? Czy jakieś stalowe obejmy na nie zakładać ? Profil mają kwadratowy.
@EnderWiggin nie wiem kolego niespecjalnie się na tym znam ale kilka takich popękanych trzyma mi zadaszenie na tarasie, nic poza tymi spękaniami się nie dzieje, jak chcesz mieć święty spokój to jedź do jakiegoś zakładu ślusarskiego niech zrobią ci obejmy na wymiar, jak dobrze To przemyślisz to będziesz miał nawet fajny element dekoracyjny ale to tylko takie moje bajdurzenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andi128: Sęk w tym że nie moja inwestycja i nie ja dobierałem materiały. Poza tym w trakcie schnięcia filary się delikatnie poskręcały. I teraz nie wiem czy pęknięcia to skutek czy przyczyna.
@EnderWiggin: Te pęknięcia to częsta przypadłość bo drewno było mokre wbudowane a teraz wyschło i pęka, trochę pewnie osłabiają słup ale też jest on sporo mocniejszy niż by to wynikało z sił jakie musi przenieść właśnie z uwagi na to że drewno może mieć różne wady.
Zostaw jak jest chyba że te obejmy to ozdobią.