Wpis z mikrobloga

Wysyłaliście kiedyś skrzynkę piwa jakimś kurierem?
Mam zrobione swoje piwo na sylwestra, które muszę przetransportować na drugi koniec Polski, jednak sam w okresie od świąt do końca roku będę zasuwał pociągiem przez parę miast, z przesiadkami w autobus, więc tachanie tego ze sobą nie ma zwyczajnie sensu.
Póki co myślałem, żeby każdą butelkę porządnie owinąć folią bąbelkową, albo jakąś inną pianką np. taką jak pod panele podłogowe się kładzie, i na ścisk włożyć to wszystko w skrzynkę, owinąć całość na grubo streczem, obłożyć jakimś grubym kartonem, posklejać go taśmą, jeszcze raz ostreczować na grubo i w takiej formie to wysłać.
Myślicie, że przejdzie takie rozwiązanie? Czy macie może jakieś lepsze sposoby spradzwone?

#piwo #piwowarstwo #kurier
  • 14
@Jotu: w neopaku możesz znaleźć karton do tego przeznaczony.

Ogólnie kolega @nowik1492 wysyłał mi pifka, nawalił po sufit wypełniacza tak że szkło nie mogło się nawet ruszyć.

Osobiście również wysyłałem kumplowi. grunt to zrobić pancerną pakę i nie żydzić na wielkości paczki.
@wacek_1984: na wielkości żydzić nie zamierzam, chcę po prostu wysłać żeby to doszło całe, bo specjalnie z myślą o sylwestrze zrobiłem 4 skrzynie piwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wacek_1984: niestety bardziej Zielona Góra > Kraków. :D Póki co niestety nie mam nikogo co by w tym kierunku jechał w najbliższym czasie, więc siedzę i kombinuję jak to ogarnąć najlepiej. :D
@Jotu: jeżeli jest pociąg bezpośredni, Ja bym nadał konduktorką.

Karton 5w + wypełniacz, w środek karton z wyciętymi krzyżami/kółkami i powstawiane szkło na to również bąbelki, albo chrupki
@Jotu Shippery najlepsza i najwygodniejsza rzecz. Takie cosie nawet luzem przychodzą całe przez pół europy.

W tym roku wyslalem ponad 70 paczek, z tego prawie 60 w obrocie w Europie, zero stłuczeń.

Uzywajac zwykłego kartonu bez przegródek:
Owijam wszystko z osobna folią bąbelkową, tak fest na pare okrążeń wokół flaszki, razem z szyjką i dnem. Kapsle zaklejam taśmą izolacyjną zeby jakims cudem się nie podważyły (chyba ze masz zawoskowane).
Kluczowe zeby odizolowac
źródło: comment_0l8Pb0jTIqUzKTyyWdqJdYK6XTZeQOjC.jpg
@Jotu tak taki jak na zdjeciu. Sa jeszcze takie ze styropianowym wytloczeniem ale są drogie w opór.
Jezeli masz kiepski dostęp to wiem ze hurtownie opakowan sprzedaja kartony do wysylki wina. Razem z foliami babelkowymi i wszystkim.
@Jotu: Popytaj w firmach typu przewoz osob do i z Niemiec. Oni biora paczki i lataja pewnie w okolicach Zielonej Gory na podkarpacie itp. wiec po trasie.