Wpis z mikrobloga

Zrozumcie absurd tej sytuacji:

- Polka mieszka od kilkunastu lat w UK i ma tam dziecko z anglikiem.
- Traci opiekę nad dziećmi przez swoje zaniedbania.
- Dziecko zostaje oddane do adopcji i możliwe, że zgodnie z Angielskim prawem, będzie mogła je adoptować para homoseksualna.
- To powód by angażował się w to wiceminister sprawiedliwości w Polsce - bo PRZECIEŻ ŻADNE POLSKIE DZIECKO NIE MOŻE BYĆ WYCHOWYWANE PRZEZ GEJÓW!!!11111

Wyjątkowym RiGCZem wykazał się natomiast konsul: "Wielka Brytania – kraj, w którym mieszka pani od kilkunastu lat i którego praw zobowiązana jest pani przestrzegać, dopuszcza adopcję przez pary homoseksualne. Nie jest to niezgodne z tutejszym prawem"

Boje się tylko, że zaraz go za to odwołają.

Czekam na propozycje "ratowania dziecka" w stylu Alfiego Evansa.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wiceszef-ms-zapowiada-interwencje-ws-polki-ktorej-syn-moze-trafic-do-adopcji/3164nvz

#neuropa #bekazprawakow #lgbt #urojeniaprawakoidalne
rzep - Zrozumcie absurd tej sytuacji:

- Polka mieszka od kilkunastu lat w UK i ma ...

źródło: comment_XuW8Sk5PvSjxRB76o58aZM8Pyx9NtnRP.jpg

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
  • 1
@Wuxian Dlatego się zapytałem o powód. Skoro jest znany tylko taki jaki jest podawany do opinii publicznej, to mogę się tylko na tym oprzeć. ¯_(ツ)_/¯

Ale nawet jeśli źle się opiekowała, to należy brać pod uwagę dobro dziecka, czyli wychowywać go w wartościach rodzinnych, kulturowych, które nie są odmienne od tych, w których był wcześniej wychowywany. Czy wyobrażasz sobie, żeby dziecku islamskich rodziców podawać jedzenie z wieprzowiny?
  • Odpowiedz
  • 0
@rzep

To po co się angażuje w to wiceminister z rządu?

Oczywiście on nie powinien, ale uważam, że powinien był to zrobić konsul.
  • Odpowiedz
W mojej opinii adopcja powinna w pierwszej kolejności preferować pary heteroseksualne, a pary homoseksualne mogłyby adoptować tylko dzieci, które miałyby problem ze znalezieniem rodziny heteroseksualnej.
  • Odpowiedz
Oczywiście on nie powinien, ale uważam, że powinien był to zrobić konsul.


@Volki: Ale dlaczego ma się angażować? Dziecko w Anglii jest adoptowane zgodnie z prawem angielskim.
  • Odpowiedz
"Wielka Brytania – kraj, w którym mieszka pani od kilkunastu lat i którego praw zobowiązana jest pani przestrzegać, dopuszcza adopcję przez pary homoseksualne. Nie jest to niezgodne z tutejszym prawem"


@rzep: szkoda że tak nie mówią kiedy chodzi o karmelowych
  • Odpowiedz
A gdzie masz napisane, że się nie opiekowała? Jedynie pozostawiła pod opieką, a to nie jest to samo.


@Volki: napisałam ci powyżej, że straciła już prawo do opieki nad pozostałymi dziećmi. Czy ty naprawdę uważasz, że ta kobieta jest kryształowa? No sorry, ale myślę, że jeśli byłaby idealna to powody, dla których straciła prawo do opieki nad pozostałymi dziećmi, byłyby znane.

Prawo w UK jest, jakie jest. Możesz się z nim nie zgadzać, mnie też nie wszystko się podoba, ale jeśli chcesz zamieszkać w danym kraju to niestety, ale tych praw musisz przestrzegać. I nie ma, że "ja jestem w polski, ratunku, mnie to prawo nie powinno obejmować". No tak to nie działa. W UK dziecko do pewnego wieku nie może pozostać bez opieki osoby dorosłej i to samo dotyczy drugiego dziecka, które ma zamiar opiekować się młodszym - ono też musi mieć określony wiek. Znajoma znajomej ma teraz mały problem, ponieważ zostawiła sześcioletnie dziecko pod opieką dwunastoletniego syna. Mały wyszedł wieczorem przed dom i coś tam robił, któryś z sąsiadów zobaczył, zadzwonił, gdzie trzeba i teraz matka ma kontrole, żeby było wiadomo, że na pewno wszystko jest w porządku. Nikt jej dzieci zabrać nie chce, po prostu sprawdzają. Sprawa dzieje się oczywiście w UK, matka jest polką. Nie przestrzega prawa kraju, w którym mieszka i jest pierwsza do tego, aby mieć pretensje, że ktoś ją o coś
  • Odpowiedz
Już sam fakt, że madka polazła gadać CO JAK CO ALE GEJOM NIE ODDAM jest powodem, by zabrać jej wszystkie dzieci XDDD. Najlepiej, gdy cebulak coś tam przebąkuje o tym jak się zmienia, jak ciężko pracuje, ale tak naprawdę to wszystko gówno, bo w głowie dalej ciemnota i prosta nienawiść do gejów, nic więcej. Po co taka nienawistna osoba ma wychowywać dzieci?
  • Odpowiedz
  • 0
@Wuxian

zlinkowałam publikacje naukowe

To nie ma żadnego znaczenia! Dziecko powinno być wychowane zgodnie z jego tożsamością kulturową. Akurat UK najbardziej o to dba, aby nikt z tego powodu nie mógł być dyskryminowany.

tak, jeśli samo tego chce

Czyli chcesz indoktrynować dziecko, bo będzie chciało, gdyż tak zostanie nauczone.
  • Odpowiedz
  • 0
@rzep

W jaki sposób adopcja przez parę jednopłciową zagraża dobru dziecka?

Będzie zatracał swoją tożsamość kulturową i przyswajał odmienne wzorce czy wartości, które są częścią kultury skąd pochodzi. A przecież UK tak bardzo walczy z dyskryminacją w stosunku do społeczności z odmienną kulturą.
  • Odpowiedz
To nie ma żadnego znaczenia!


@Volki: kolejny. Weźcie się jakoś oznaczajcie na samym początku, nie wiem, "chłopski rozum górą", bo się tylko niepotrzebnie produkuję i piszę ścianę tekstu, która nawet nie zostanie przeczytana. A jeśli zostanie, to od razu spotka się z "ale badania naukowe nie mają znaczenia!".

Najgorsze jest to, że czasami jakiś rozmówca wydaje się na poziomie i na końcu wyjeżdża z takim czymś. Ręce nie mają już
  • Odpowiedz
Będzie zatracał swoją tożsamość kulturową i przyswajał odmienne wzorce czy wartości, które są częścią kultury skąd pochodzi. A przecież UK tak bardzo walczy z dyskryminacją w stosunku do społeczności z odmienną kulturą.


@Volki

1) On mieszka w UK i tam jest wychowywany. Jego tożsamością kulturową jest więc tożsamość angielska.

2) Nie rozumiem też jak wychowanie przez parę jednopłciową miałoby psuć jego związki z Polską kulturą.
  • Odpowiedz