Wpis z mikrobloga

Mirki, stoję przed zakupem macbooka - byłby to pierwszy lapek od Apple, ale posiadam ich inne sprzęty (iPhone, iPad, AirPods), wiec fajnie działałaby infrastruktura systemu. I tu pytanie do Was - jaki model polecacie? air, czy pro i jaki rocznik i dlaczego? Przeznaczenie to studia, notatki, dużo pracy z programami biurowymi, podstawowe rzeczy, ale stawiam na płynność, szybkość i niezawodność. Budżet 5,5 tys?

#apple #macbook #ios #macos #laptopy
  • 23
@RymMajster: Za tyle hajsu kupisz w normalnym sklepie podstawowego MacBooka Pro 13' 2019. Na allegro widziałem też jakieś oferty za dyskiem 256GB w tej samej cenie, ale co do allegro to się nie znam i musiałbyś sam zobaczyć.
@RymMajster: Jeśli Ci zależy bardziej na baterii to tak jak napisał @yale możesz też zobaczyć nowego Aira. Z tym że tam masz procesor typowo mobilny więc z wydajnością też będzie gorzej niż w pro. Ale chyba za to taniej.
@RymMajster: jeśli chodzi o moc, to nowy MBP, jeśli chodzi o baterię, to nowy MBA. Mam MBP 13 2019 i w pracy czasem jest problem by dociągnął na jednym ładowaniu do końca dnia a robię rzeczy typowo biurowe na nim, nie zmienia to faktu że to całkiem fajny sprzęt.
@rybak17: @r3solver ziomek chce kupić komputer, a wy mu radzicie czekać nie wiadomo ile, aż szanowne Apple wypuści nowe modele xD może za pół roku, może za rok xD

@RymMajster tak jak wyżej, jeśli zależy Ci bardziej na pracy na baterii to Air. Na studia, do notatek i pracy biurowej każdy MacBook będzie okej, nawet dużo starsze niż 2018/19.
Jeśli chodzi o motylkowy układ klawiatury, o którym Cię ostrzegają i radzą,
@tiarecki: skoro te są do dupy to napisałem że niech kupi coś innego. Chyba że chce komputer z licencją na serwis, tylko u nas nie ma oficjalnego Apple Store.

Wymiana topcase to zgrywanie danych i tydzień - dwa bez komputera. Po 4 latach będziesz mógł pocałować się w pompkę.
@rybak17: Apple działa w Polsce i autoryzuje serwisy. Ale masz rację, zapomniałem jak ten biedoserwis działa w PL.

@r3solver nie, nie doczytałem. Z resztą po nikim nie jadę, po prostu za każdym razem śmieszy mnie jak ktoś pyta o radę jaki sprzęt kupić (nie tylko macbooki) to pojawiają się odpowiedzi: poczekaj rok, poczekaj na następne, poczekaj 10 lat xD
Rozumiem jakiś moment przed premierą danego urządzenia albo nowej wersji, ale bez
@tiarecki: 16", 15" z 2019 roku jest objęta programem. Tylko jakie to pocieszenie? Wymiany są upierdliwe a znam ludzi co musieli wymieniać dwa razy i nadal się wkurzają. Powstała nawet aplikacja do wyłapywania bardzo szybkich podwójnych znaków.
@rybak17: programy wymiany działają 4 lata, możesz kupić tez Apple Care co przedłuża zwykłą gwarancję do 3.
A co do reszty to... ewentualnie, tak.
Z tym, że OP ma już pół ekosystemu ¯_(ツ)_/¯

Swoją drogą, ja nie mieszkam w Polsce, gdyby cokolwiek się stało z moim macbookiem to naprawa zajmuje kilka godzin (co prawda muszę wyjść z domu).
Ciekawe kiedy Polska dorośnie dla Apple na tyle, żebyś nie musiał patrzeć na
@rybak17: żeby nie bylo, nie bronię Apple, ale uważam, że ich komputery to mimo wszystko produkt na który warto wydać pieniądze (mam u siebie kilka, a i iMac 2012 z SSD działa przepięknie).
Ale pracowałem kiedyś w iSpocie i wiem jak działa dużo rzeczy xD lepiej podjechać do Berlina i załatwić sprawę w Apple sklepie - licząc czas i nerwy wcale nie wychodzi się na tym biedniejszym