Wpis z mikrobloga

Przygotowania do Ligi Wyciskania - 1 week out

Ostatni tydzień przed taperingiem, a zarazem ustalenie pierwszych podejść, prawdopodbnie będę podchodził 205, 215, 222.5/225. Powrócił ból w przedramieniu/łokciu, ciężko przez to doprostować prawą rękę co widać na filmie. w następnym tygodniu czekają mnie już 2 lekkie treningi wyciskania na 160kg oraz 2/3 wizyty u fizjo, do tego zwiększam odnowę biologiczną codziennie prysznic kontrastowy i sauna 2 razy w tygodniu. Waga pokazuje 121-122kg więc możliwe że po ładowaniu węglami będzie ok 123/124kg. Oprócz tego przedramienia ze wszystkim jest ok, prawy cycek już nie doskwiera. Start mam 8 grudnia po godzinie 16.30, moja grupa będzie pewnie jako ostatnia więc może być bliżej 18 nawet. Siłowo czuję się na więcej niż 220 ale przez te kontuzje które mnie spotkały delikatnie zahamowały mój progres. Celem jest przebicie 220kg, aby wycisnąć najwięcej z juniorów w Polsce( niby na open powerlifting jest ktoś kto wycisnął 235kg ale z tego co sprawdziłem jest to błąd bo gość ma 30+ lat), 7 grudnia mam debiut trenerski, moja podopieczna startuje w doublelifcie czyli wyciskanie i martwy ciąg, pierwsze podejścia to 55 i 135 ale cel to 62.5 i 145kg(teraz każdemu przypominam że zawody to zupełnie co innego niż trening i za każdy anwet najdrobniejszy błąd można spalić podejście, dlatego competition lift>>> gym lift i bez bólu dupy bo taka jest prawda xD).
26.11
Wyciskanie z pauzą i gumami: 115x3, 140x3, 160x2, 175x2, 190x2, 210x2
Odwrotne rozpiętki: 3x12x40
Rozpiętki na maszynie(4111): 3x6x60
Wyprosty na triceps(testowałem metodę 6 powtórzeń JM Blakley'a): 3x30(5min trwania serii), 2x25(4.30), 1x30(3min)

30.11
Wyciskanie z pazuą: 120x3, 140x3, 160x1, 180x1, 200x1, 210x1(film), 221x1(wszystko zważone xD, film)

Jutro pewnie zrobię sobie delikatnie plecy i nogi, tak żeby pamiętały po co są xd

#filipides #mikrokoksy #silownia
Darksed - Przygotowania do Ligi Wyciskania - 1 week out

Ostatni tydzień przed tape...
  • 30
  • Odpowiedz
@Darksed: Tak sobie mysle, czy wieksza jest ta lawka, czy Twoj wynik w lawie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czekam na filmik z zawodow. A te prysznice - jak konkretnie robisz? Np. minuta zimnego, minuta cieplego?
  • Odpowiedz
(teraz każdemu przypominam że zawody to zupełnie co innego niż trening i za każdy anwet najdrobniejszy błąd można spalić podejście, dlatego competition lift>>> gym lift i bez bólu dupy bo taka jest prawda xD).


@Darksed: Prawda :) sam fakt że masz dźwigać w danym konkretnym dniu, a nie wtedy kiedy się akurat dobrze czujesz na siłowni, może zmienić wiele.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Mam nadzieję że uda się nagrać, dziewczyna mi podaje sztangę więc ona nie nagra czyli będzie trzeba kogoś poprosić xD. Tudor Bompa pisał żeby 3:1 było więc robię 3 minuty gorąca (42-46°) i potem 1 minuta zimna(poniżej 15°) powtarzam 2-3 razy.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: No ja nie jestem typem zawodnika xD mimo że świadomie się nie stresuję to mój organizm podświadomie już tak, zaczynam się mocno odwadniać a to nie sprzyja wynikowi xD
  • Odpowiedz
@Darksed: Nie mam termometru w przysznicu, wiec jak to porownac? te 42 stopnie, to taka parzaca juz czy taka w maire normalna? I te 15 stopni, to jest full zimna u Ciebie w kranie? xD
  • Odpowiedz
Np. minuta zimnego, minuta cieplego


@DywanTv @Darksed : Wg teorii powinno być 1:4 w #!$%@? zimno : ciepło przy czym nie doprowadzić do spaczonego skurczu naczyniowego przy czym nie powinno się polewać całego ciała na raz tylko partiami od dołu do góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DywanTv: Jak skierujesz ciśnienie wody na upper to przecież jak spłynie ona po Tobie to już w zupełnie innej temperaturze, chodzi o pierwszy bodziec z wykorzystaniem ciśnienia hydrostatycznego

@Darksed: Wiadomo, tylko trzeba pamiętać o pełnym obwodzie krwi i zachowywaniu się ścian naczyń krwionośnych, a nogi to jak tunele kanalizacji pod metropolią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DywanTv: To pójdź w stronę krioterapii, dzisiaj mają być przymrozki, siedzisz w majtach pod chałupą ~5min i cyk do gorącej wanny na minutę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
poniżej 15°


@Darksed: chyba bym uram od takiej temperatury wody.
swoją drogą skąd wiesz, że masz w kranie poniżej 15 stopni, w zimę pewnie tak jest, ale w lato na pewno nie spada tak nisko
  • Odpowiedz
@DywanTv: Nie stosuję tego codziennie bo to jest też bodziec do którego organizm może się przywyczaić, robię to codziennie w trakcie dealoadu i po bardzo ciężkich treningach.
  • Odpowiedz