Wpis z mikrobloga

@rozowatoxa: W zarządzie firmy same kobiety, wśród inżynierów 50/50, kierownicy budowy to sami mężczyźni. Tematy jakich się podejmują są raczej z tych większych i bardziej skomplikowanych. Miło było patrzeć jak prowadzą budowy- pełna mobilizacja i organizacja, każde działanie poparte sporym doświadczeniem. Na placu budowy dyscyplina i normalne zasady- miła odmiana w porównaniu do firm korporacyjnych gdzie BHP na placu budowy nie istnieje, ale jak się czasem przedstawiciel inwestora zjawi bez butów
@Wojskowyo2o: jakieś widełki? To czy firma wyjdzie czy nie to bywa różnie, pewnie z tą premia tak samo, ja zrezygnowałem z tego jak miałem etst 5k dlatego ciekawy jestem co można teraz wynegocjować po prawie trzech latach
@bunkrowniema: mogę podrzucić namiary jak masz chęć
@Wojskowyo2o: kurczę, jak fajnie. jeszcze jak słyszę "rozsądek" i "doświadczenie" to mi się serce raduje. daj namiary.
w mojej obecnej pracy jest afera, bo podwykonawca dostał dawno przeterminowaną zapłatę za robotę, którą zrobił i nie było uwag, a to wszystko oczywiście moja wina, bo ja nie miałam z tym nic wspólnego i nikt mnie nie pytał o zdanie w tej kwestii.
@Wojskowyo2o: Czyli w firmach typu Budimex, Skanska, Warbud czy Pekabex bhp nie istnieje? Pracowałem pod Budimexem to mieli świra na temat BHP, jednak porozumienie dla bezpieczeństwa w budownictwie do czegoś zobowiązuje.
@MateuszOM: Budimex, Skanska i Warbud mają świra jeśli chodzi o BHP, to prawda. Znakomita większość korpoświatu zagrożenie widzi w braku kamizelki, kasku i butów BHP, za to brak zabezpieczenia wykopu, rusztowania bez odbioru czy praca na balkonach bez balustrad i szelek to żaden problem.

@bunkrowniema: No to z tą pracą w projektowaniu to może być maniana, w moim przypadku niestety była :D Czasem na rozmowach miałem wrażenie, że lepiej by