Wpis z mikrobloga

Przy sprzedaży mieszkania niezbędne będzie zaświadczenie od wierzyciela hipotecznego (banku, który udzielił Ci kredytu na zakup nieruchomości) informujące o aktualnym saldzie zadłużenia, numerze rachunku do spłaty i zgodzie na wykreślenie hipoteki po spłacie zadłużenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcpol: dzięki, ja mam 200% właśnie

chcę sprzedać mieszkanie obciążone hipoteką i trochę się boję, że ludzie się wystraszą tej kwoty w KW

@gabonczyk: przecież przy sprzedaży wyczyscisz hipotekę do zera - nowy właściciel nie będzie miał nic wspólnego z twoim kredytem

Poza tym pokazujesz zaświadczenie o aktualnym stanie zadłużenia. Sam wpis to kredyt, odsetki + wszystkie jego koszty i ewentualne kary. Nie informuje to w ogóle o faktycznym stanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@staryhaliny: sprzedaję za cenę, która jest niższa niż wpisana w KW hipoteka i zastanawiam się czy ludzie nieobeznani w temacie nie będą myśleli, że hipoteka jednak zostanie

@gabonczyk: nieobeznani pewnie tak. Ale jak ktoś wierzy że 10 letnie auto w komisie ściągnięte z Niemiec ma 120 tys km na liczniku to co mu zrobisz? Nic nie zrobisz.