Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie mam... Czy taki zestaw termostatyczny umożliwia całkowite odcięcie grzejnika od zasilania? Chcę zrobić próbę ciśnieniową ALUPEXa a nie chcę napełniać jeszcze grzejników żeby się nie pierdzielić potem ze spuszczaniem wody i cieknącymi grzejnikami jak je zdejmę.
Czy pokrętło na zaworze zasilającym będące w zestawie i na powrocie odetnie mi dopływ wody?

https://allegro.pl/oferta/zestaw-termostatyczny-ferro-glowica-zawory-katowy-7474368014?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo_besty-top&ev_adgr=Budownictwo+Top+oferty&gclid=Cj0KCQiAoIPvBRDgARIsAHsCw0-nujktA8rNnxOsDHLfZ9UH4rYT3UMTppw8fZJlHGwedq5QrtqjpXwaAmGyEALw_wcB

#remontujzwykopem #budujzwykopem #ogrzewanie
Pobierz morghul - Mirki, pytanie mam... Czy taki zestaw termostatyczny umożliwia całkowite od...
źródło: comment_gJkk1TjzbRXUmklhtjEe1mwcTt2Ojqxs.jpg
  • 12
@morghul: w 99% będzie trzymało, tylko niezakładaj głowicy termostatycznej a zawór zasilajacy zakręc tym pokrętłem co jest na nim. Próbę możesz zrobić powietrzem jeśli to instalacja ciśnieniowa, wtedy dobrze by było jakby grzejniki były zdjęte bo możesz sprawdzić zawory czy nieprzepuszczają ciśnienia.
@xtedek: chcę puścić wodociągową do próby, pewnie ze 4 bary. Wiem że głowica wciska zawór, gdzieś mi się obiło o uszy że są zawory termostatyczne gdzie nie da się odciąć przepływu całkiem.

@uhu8: też mi się wydaje że to pokrętło nietermostatyczne ino zwykłe, inaczej na człona by to dawali gdyby to była zaślepka tylko skoro jest w komplecie głowica?
@marcin-el-mops: 99% to trochę mało, wolałbym 100% ;) Instalacja ciśnieniowa pod kondensat ale chyba wolę wodą zrobić skoro ją mam, mogę zostawić na kilka dni i a wszystkie złączki mam na wierzchu. Głowicy oczywiście nie mam zamiaru zakładać do próby, jeszcze puści dla jaj i będzie kicha ;)
Jezeli w pomieszczeniach będzie wyższa temperatura, to taka glowica ustawiona na "*" (czyli około 8 C) odetnie zasilanie grzejnika bez względu na ciśnienie w instalacji. ALE jeżeli chcesz wykonać próbę ciśnieniową, bez napełniania grzejników musisz zakręcić również kryzę na powrocie z grzejnika (ta druga część, pod dekielkiem jest śruba na imbus - trzeba ją zakręcić)

Najlepiej by bylo napełnić również grzejniki, wtedy sprawdzisz cały układ. W razie problemów z grzejnikiem zakręcasz głowicę,
@morghul: będziesz grzał w zimie? bo jak nie to lepiej sprawdzić powietrzem tak jak zazwyczaj się robi bo wody z układu już nie usuniesz i mogą być niespodzianki jak przyjdą duże mrozy
@darek-jg:

Jezeli w pomieszczeniach będzie wyższa temperatura, to taka glowica ustawiona na "*" (czyli około 8 C) odetnie zasilanie grzejnika bez względu na ciśnienie w instalacji. ALE jeżeli chcesz wykonać próbę ciśnieniową, bez napełniania grzejników musisz zakręcić również kryzę na powrocie z grzejnika (ta druga część, pod dekielkiem jest śruba na imbus - trzeba ją zakręcić)


Nie będzie wyższej albo bedzie, nie mam zamiaru ryzykować w ten sposób. Wiem o tym