Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 60
Nigdy w życiu nie przeczytałem żadnej książki, i podejrzewam że jest to spowodowane #!$%@? systemem edukacji który zmuszał mnie do czytania książek ze względu na nadchodzący test / sprawdzian, i ten system edukacji spowodował moją niechęć w tej kwestii.

Czy bylibyście uprzejmi zaproponować mi jedną pozycje, obojętnie jaką, może być nowela, która będzie w stanie mnie zachęcić do rozpoczęcia przygód związanych z czytaniem?

#ksiazki #czytajzwykopem #czytanie
  • 90
@misiek735 a ja bym poleciła cykl "Pan Lodowego Ogrodu" - niby nie mocno skomplikowane, ot takie trochę ambitniejsze przygodowe fantasy, ale fajny klimat, wciąga jak cholera, i moim zdaniem byłoby dobre dla początkującego. Sama co jakiś czas do tego wracam :)
ta larwa ludzka nie jednej książki nie przeczytała, u niego musi dokumenty zabrać z matury
ale oni mu polecają

@szwe: >"Nad Niemnem"

@Harmideron: >Dziady Mickiewicza

@alhakeem: >Hrabia Monte Christo

@tutenchamon_III: >1984

@TakiOnTaki: >Zbrodniarze wojenni przed Trybunałem w Hadze

@ChatNoir: >Mistrz i Malgorzta

@lubiegrzeski: >Zbrodnia i kara

@pafcyk: >Hermana Hessego

@ShowBobsAndVagona: >Lolita

czy oszałeły?

tylko ciężka praca fizyczna, młody człowiek @misiek735:

jedna
mobutu2 - ta larwa ludzka nie jednej książki nie przeczytała, u niego musi dokumenty ...

źródło: comment_nd13WMVZl42c3sP74mbMnmueu0yPWbhs.jpg

Pobierz
@mobutu2 ja z tym panem samochodzikiem to nawet nie żartowałem. Tak mnie ojciec w podstawówce do książek zachęcił. Fajnie się to czytało. Trochę dla dzieci i młodzieży intrygi, ale klimat jezior przyjemny. Mógłbym jeszcze polecić z tamtych lat Znaczy Kapitan, Torpeda w celu, Cafe pod Minoga. Albo serię Clive'a Cusslera z Dirkiem Pittem, jako bohaterem. Król Szczurów też dobrze wchodził.