Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 60
Nigdy w życiu nie przeczytałem żadnej książki, i podejrzewam że jest to spowodowane #!$%@? systemem edukacji który zmuszał mnie do czytania książek ze względu na nadchodzący test / sprawdzian, i ten system edukacji spowodował moją niechęć w tej kwestii.

Czy bylibyście uprzejmi zaproponować mi jedną pozycje, obojętnie jaką, może być nowela, która będzie w stanie mnie zachęcić do rozpoczęcia przygód związanych z czytaniem?

#ksiazki #czytajzwykopem #czytanie
  • 90
@alhakeem: serio? Typ nawet psa co jeździł koleją nie przeczytał a ty mu na pierwszą książkę proponujesz XIX wieczne 1500stronicowe tomisko? XDD


@Shyvana: Ale wciągające jest, traba przyznać jednak jest trochę archaiczne i może odstręczać - ze swojej strony polecę "Gwiazdy moim przeznaczenien" Bestera - taki Monte Cristo w kosmosie, świetna rzecz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@misiek735: Dobrze Ci radzi większość osób na górze - coś wciągającego, szybkiego w czytaniu i z wartka akcją.

Spróbuj może 'kolekcjonera kości' jeśli podobają Ci się tematy kryminalne i kryminalistyka.

'chemia śmierci' - tez kryminalistyka z wiekszym naciskiem na medycynę sądowa.

Harry potter, hobbit albo opowiadania z wiedźmina jeśli wolisz fantastyke.

Ewentualnie cos w klimacie II wojny jeśli bardziej odpowiada ci historia np 'bylem asystentem doktora Mengele'
jest to spowodowane #!$%@? systemem edukacji który zmuszał mnie do czytania książek ze względu na nadchodzący test / sprawdzian


@misiek735: albo jest to spowodowane twoim lenistwem. Ja nie czytałem lektur, ale inne książki jakoś czytałem...
@misiek735: jak interesujesz się piłką nożna do przeczytaj "Do przerwy 0-1" A.Bahdaja. Jest tak pięknie napisana że nie ma znaczenia że to jest książka dla młodzieży. A poza tym "Robinson Crusoe" D.Defoe, opisy w jaki sposób buduje sobie domek, odkrywa sól i tak dalej, budzą emocje jak podczas oglądania Beara Gryllsa albo Cast away z Hanksem (). Albo coś Dana Browna, np. "Cyfrowa twierdza",
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@misiek735: to może głupie ale ja zacząłem swoją przygodę od "Oskar i pani róża" 80 stron chyba tylko. Ale tak jak nigdy nie czytałem książek to ta przeczytałem jednym tchem. A teraz sobie czytań sci fi najczęściej
@misiek735: Ja też nie przeczytałem zbyt wielu książek w życiu, ale jak się za jakąś zabrałem to nie żałowałem. Jeśli chcesz zacząć od czegoś co możesz czytać z doskoku to polecam "Ostatnie życzenie" Sapkowskiego. To zbiór dość krótkich opowiadań więc możesz przeczytać jedno czy dwa od razu, a potem na spokojnie bez pośpiechu wrócić po tygodniu albo wcale. Jak się spodoba to masz całą sagą przed sobą. Jeśli jednak wolisz od