Wpis z mikrobloga

Hej #webdev ,
jeśli mam jakieś wolne chwilę, to prywatnie próbuję zabawy z #gulp. Chciałbym poprosić o naprowadzenie, może wytłumaczenie "jak to działa" - nigdy nie miałem styczności z projektem z prawdziwego zdarzenia.

Powiedzmy, że konfiguruję sobie Gulp w pracy. Ogarniam w nim hierarchię src / tmp / dest. Konfiguruję kompilacje z scss, autoprefixer, minimalizację obrazów, plików etc. No i mam jakieś tam pliki.

Chciałbym projekt kontynuować w innym miejscu, np. właśnie w domu. Jak to najlepiej zrobić? Czy powinienem w domu od nowa skonfigurować Gulp tak jak w pracy od zera? Wydaje mi się, że raczej 2x konfigurowanie ręczne narzędzia do tego samego projektu to coś nie halo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy wrzucić na zdalne repo wszystko, w tym node_modules i pobrać w domu? Bo na razie wstępnie wyczytałem, że powinienem wypychać TYLKO pliki src.

Nie wiem jak do tego podejść, a wydaje mi się, że w ten sposób fajnie poznałbym Gulpa oraz Gita i GitHuba. Może laickie pytania, więc proszę o wyrozumiałość i jakieś naprowadzenie.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damiano_polishiano: gulpa konfigurujesz w pliku guplfile.js i wrzucasz na repo. Wszystkie dodatki typu gulp-sass czy cokolwiek tam zainstalujesz bedziesz mial wypisane w pliku package.json, ktory tez wrzucasz na repo. Pozniej sciagajac repo walisz npm install i juz. node modules samo ci sie pojawi, nie wrzucaj na repo, bo to chujstwo sporo wazy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz