Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? jak można z #windows korzystać?
Potrzebuję MS Project na studia, więc odpaliłem starą vmkę z #windows10. Pierwsze co to pobieranie aktualizacji które musiałem zablokować przez jakieś dziwne polityki wyciągnięte z AD. Chwilę potem zauważyłem że kilka gierek mi się instaluje (pic related), po instalacji wywaliłem ten badziew + MS Teams które #!$%@? wie skąd się wzięło.
Już z #linux nigdy nie wrócę na stare wysypisko.
Pobierz menmikimen - Ja #!$%@? jak można z #windows korzystać?
Potrzebuję MS Project na stud...
źródło: comment_Ur7Hy0o3zC1eAu4WPNZxoZrsDVuOBWPw.jpg
  • 19
z tego co widzę OP zainstalował jakąś starożytną wersję Win10 (1607?) w dodatku Home


@Koliat: Ok w takim razie kajam się ale tylko trochę. Z drugiej strony co do wuja, że usuwasz te popierdółki growe z reklamami a winda cały czas uparcie ci je przywraca(-ła) z każdą aktualizacją przynajmniej przez kilka wersji. Wtf.
@Kryspin013: Agresywna monetyzacja na użytkownikach wersji Home. Mocno spekuluje, ale w czasie gdy wydawano Win10 były bardzo duże zawirowania w MS, Nadella niewiele wcześniej objął stery, pewnie ktoś podpisał tragicznie skonstruowaną umowę z CandyCrush i tak to się skończyło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lychguard: dopóki korzystałem (z pół roku minęło jak vdi używałem citrixowego) działało w sumie OK - jedyne problemy były raczej z serwerem niż z klientem. Od czasu premiery Windows Virtual Desktop w sumie nie używam, każdy nowy setup stawiam na RemoteApp.

Citrix jakiś czas temu przeportowal swoje binarki do dystrybucji przez sklep msowy co bardzo chwale - aktualizuje się w tle i nie widzę