Wpis z mikrobloga

Nareszcie ukończony kolejny mebel. Był to chyba najbardziej czasochłonny projekt w mojej krótkiej karierze stolarskiej. Jednak koniec końców jestem zadowolony z efektów mojej pracy. Materiał dąb - olejowany, okucia mosiężne, wykonanie własne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reszta zdjęć w komentarzach. Jakość zdjęć nie powala. Jak będą chętni to postaram się ogarnąć lepszej jakości zdjęcia.
#stolarstwo #chwalesie #meble #drewno #biurko #diy #midcentury
adamwbr - Nareszcie ukończony kolejny mebel. Był to chyba najbardziej czasochłonny pr...

źródło: comment_DTlIwMUkgIsVOe8nVKhMO1dPpanOr9dg.jpg

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adamwbr: Najbardziej mi się podobają te lekko ukośne wcięcia do wewnątrz przy szufladach. Bardzo smaczne, to one robią główną robotę wizualną. Nogi lekko zaokrąglone też spoko. Może powinieneś pomyśleć o ręcznie robionych uchwytach w tej stylistyce? Sama faktura i kolor - bardzo ładne.

Jak ci się pracowało przy przechodzeniu z drewna "paletowego" na szlachetniejsze gatunki? Trudniej/łatwiej?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@bialy100k jak pierwszy raz przepuściłem dąb przez strug to cieszyłem się jak dziecko. Te usłojenie i kolory. Mega ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡° ͜ʖ ͡°) O wiele łatwiej pracuje mi się w drewnie twardszym.
  • Odpowiedz
@adamwbr: No właśnie tak się zastanawiałem - bo ja walczę z sosną i wystarczy, że mocniej palcem (nie narzędziem!) nacisnę i są wgniecenia, poza tym ma tendencję do kruszenia się. Dzięki :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adamwbr: te rączki poziome fatalne :( jak do szafek kuchennych z brw
Ale mebel piękny, myślę że 3,5 to za mało (porównując z jakimiś sieciowymi sklepami np westwing)
  • Odpowiedz