Wpis z mikrobloga

Renowacje we #wroclaw - witam i zapraszam na ciag dalszy wycieczki po miescie najpiekniejszych i najbardziej monumentalnych kamienic w Polsce.

Zostajemy na Nadodrzu i popatrzymy dzis na narozna kamienice mieszczaca sie na:

ul. Trzebnicka 1

W drugim zdjeciu wklejam detal kamienicy. Pomyslec, ze to zwykly budynek mieszkalny a nie jakis apartamentowiec czy luksusowy hotel...

PS. Aby zobaczyc zdjecie w wysokiej rozdzielczosci na komputerze, kliknijcie na nie prawym przyciskiem myszy i otworzcie w nowym okienku.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#architektura #rewitalizacja #historia #dziwniesatysfakcjonujace
J.....s - Renowacje we #wroclaw - witam i zapraszam na ciag dalszy wycieczki po miesc...

źródło: comment_IwDprBZ47SInsOd9ZLEIzdIfpCNG0zl3.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Sidewatcher: W gruncie rzeczy w przypadku starych kwartałów pewnie jednym z ważniejszych, aczkolwiek nie lubię, kiedy ludzie są wprowadzani w błąd. Szczególnie, że posty cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem
  • Odpowiedz
@Kajucha: Kuuuurla chlopcy! Rewiitalizacja jest urbanistyczno-spolecznym nastepstwem renowacji. Bez jednego nie ma drugiego. Milcze na te wasze stekanie, bo nie chce mi sie tu prowadzic bezowocnych dyskusji ze znawcami. Ciezcie sie ze mozecie ogladac ladne kamienice, a jak sie nie podoba to na czarna mnie od razu i juz! @Sidewatcher:
  • Odpowiedz
@Jud-Suss

lepiej żeby każdy sobie wstawił dowolne ramy, ale sam budynek był zadbany, niż żeby właściciel kamienicy i właściciele mieszkań mieli gdzieś jakiekolwiek inwestowanie w kamienicę bo za dużo pieprzenia się z konserwatorem.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Tak się składa, że skończyłam studia w danej tematyce. W kręgach moich zainteresowań jest również partycypacja społeczna i wszelkiego rodzaju procesy przestrzenne występujące w mieście. Rewitalizacja może, ale nie musi być następstwem renowacji, jest na tyle złożonym procesem, że zwykły remont wiele nie zmieni. Najważniejszy jest czynnik ludzki, także spłycanie rewitalizacji do remontów, modernizacji czy renowacji jest ogromnym błędem
  • Odpowiedz