Wpis z mikrobloga

Właśnie podsłuchałem rozmowę dwojga ludzi na temat wynagrodzeń. Stanęło na tym że owi ludzie są rozgoryczeni tym że tylko płaca minimalna idzie w górę a według nich wszystkie pensje powinny być ustawowo podniesione! Chwile później narzekali że za nic w spożywczaku zapłacili 20zł... #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #ekonomia (°°
  • 21
@Drakii: czy kiedy była przewagą poparcia dla PO (lata np. 2007 czy 2011) to ludzie byli mądrzy a potem zgłupieli? czy może dokonała się wymiana pokoleń w tym czasie?
jaki jest mechanizm za tym że miliony ludzi mogą być mądre lub głupie i w ciągu kilku lat przeskakiwać między tymi stanami?
czy kiedy była przewagą poparcia dla PO (lata np. 2007 czy 2011) to ludzie byli mądrzy a potem zgłupieli? czy może dokonała się wymiana pokoleń w tym czasie?

jaki jest mechanizm za tym że miliony ludzi mogą być mądre lub głupie i w ciągu kilku lat przeskakiwać między tymi stanami?


@heniek_8: Poziom głupoty jest mniej więcej porównywalny. Wiele decyzji (w tym wyborcze) jest podejmowanych w większej mierze przez emocje niż przez
@LowcaG: jeżeli są głupi i mądrzy to jak odróżnić jednych od drugich
powiedzmy że jestem głupi a ty jesteś mądry (w twoich oczach)

jeżeli wygra partia X to ja zyskam twoim kosztem, a jeżeli partia Y to zyskasz ty moim
na ile racjonalna jest dla mnie strategia żeby głosować na Y po to tylko żeby zrobić tobie dobrze :)
Jeżeli są głupi i mądrzy to jak odróżnić jednych od drugich

powiedzmy że jestem głupi a ty jesteś mądry (w twoich oczach)


@heniek_8: Większość w swoich oczach jest mądrzejszy niż średnia, a znakomita większość głupich nie ma się za głupich ;)

Pytanie jest po co chcesz ich odróżniać? (W kontekście wyborczym, bo prywatnie to inna sprawa).
Niech będę tym głupim (w Twoich oczach), wykryłeś mnie, i co z tego? Nie odbierzesz
@BulinekOkraglinek: niedawno wspomniałam szefowi, że fajnie jest teraz bo zarabiam spoko, ale w styczniu podniosą pensje minimalną, wszystko pójdzie w górę, więc moja pensja już nie będzie tak atrakcyjna.... i dostałam od razu 1k netto podwyżki xD