Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, kupiłem niedawno używane PlayStation 3, które okazało się później konsolą przerobioną. Początkowo nie wiedząc o tym, podjąłem próbę aktualizacji do najnowszego softu, bo nie mogłem się zalogować do PlayStation Network. I to był mój błąd, bo konsola teraz przy każdym uruchomieniu zawiesza się na 50% instalacji. Prawdopodobnie jest to jakiś system obronny CFW przed wgraniem oficjalnego oprogramowania. W obecnej sytuacji konsola ta jest bezużyteczna. Da się jakoś cofnąć ten proces instalacyjny?

#cfw #konsole #piractwo #playstation #playstation3 #ps3 #sony
Shigan - Mirki i Mirabelki, kupiłem niedawno używane PlayStation 3, które okazało się...

źródło: comment_tllbZWZK8hiCvEkRs2Xjh0PJRvN2K7Fd.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shigan: mi ktoś kiedyś mówił, że żeby usunąć cfw wystarczy sformatować dysk, ale nie jestem pewny więc tego nie rób. Najlepiej jakbyś włożył inny dysk. PS3 można uruchomić w trybie recovery mode z którego można odpalić instalacje z usb
a.....o - @Shigan: mi ktoś kiedyś mówił, że żeby usunąć cfw wystarczy sformatować dys...
  • Odpowiedz
@Shigan: Jesli chcesz miec oficjalny Firmware (na twoim miejscu zostalbym na CFW no ale twoj wybor) zgraj na pendrive ostatnio oficjalny firmware ze strony Sony, odpal Recovery Mode jak na filmie powyzej i daj restore PS3 System, pamietaj ze firmware na pendrive musi byc w folderze PS3 i plik nazywac PS3UPDAT.dat
  • Odpowiedz
@Shigan: Tylko czy jest sens zabawy z pirackim softem? Sam miałem własnorecznie przerobione ps3, za duzo zabawy bylo z grami, nie dość że gierki mają sporą pojemność (30-50 Gb to norma) to jeszcze przy blędnym skopiowaniu lub błędnym malutkim pliczku potrafi wszystko wysypać. Po kilku latach gdy leżała nieużywana, zainstalowalem oryginalny soft i gry z ps store za darmo posciągalem :)
  • Odpowiedz
@ApacerPL: Z tym 30-50 GB to sporo przesadziłeś. Fakt, zdarzają się gry na PS3 o wadze 30 GB i wyżej, ale wcale nie jest to częste. Duży rozmiar tyczy się raczej tytułów ekskluzywnych. No chyba że miałeś na myśli, że gry na CFW ogólnie ważą więcej.

To PS3, o którym pisałem tutaj, nie jest moim pierwszym. Od lat mam jeszcze inny model PS3, na którym wszystko jest legitne. Drugie PS3 kupiłem
  • Odpowiedz
@Shigan: a ps2 nie miało czasem innej architektury? Zresztą emulatory lepiej działają na pc ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do gier, miałem na myśli dostępne z pakietem abonamentowym gry dla wersji ps4/ps3/ręczniak.
  • Odpowiedz
@ApacerPL: Gry z PlayStation Plus? Też mam, całe mnóstwo. Już straciłem w tym rachubę.

PS2 miało nietypową architekturę, ale zdaje się, że PS3 nie było pod tym względem lepsze. Pierwsze modele PS3 dawały możliwość emulacji gier z PS2. Jeśli CFW odblokowuje taką możliwość na późniejszych modelach, to chyba jakoś to działa. Nie wiem, chciałbym to chociaż przetestować.

PS3 z OFW do rozgrywki na serio, PS3 z CFW do eksperymentowania. Tak to
  • Odpowiedz