Wpis z mikrobloga

@KEKW: Zasób słów jaki zdobyłem to około 1k, dosyć sporo jednak wiele z nich jest trochę za szczegółowa i można i tak ich nie wykorzystywać. System powtórek jest super, działa na zasadzie podobnej do fiszek gdzie słowa odkładane są na kolejne dni. Minusem jest trochę chaos bo każda lekcja to praktycznie inny temat. Nie podoba mi się też to że słówka są przedstawiane głównie jako słówko i jego tłumaczenie, wolałbym jakieś
@KEKW: Zaczynałem od A1, jestem w połowie A2. Do gramatyki głównie używam książki: niemiecki, gramatyka w pigułce wydawnictwa edgard, skryptów z strony: deutschkurse-passau.de(polecam) oraz czytam książkę Flirts wydawnictwa edgard. Słucham czasami podcastów Slow German na Spotify, autorka udostępnia tekst podcastu na swojej stronie. Powoli też zaczynam korki raz w tygodniu, żeby zacząć gadać a nie tylko pisać i czytać.
@KEKW: Chyba chciałbym po prostu umieć ten język, lubię go i może kiedyś chciałbym mieszkać w Niemczech. Traktuję to bardziej jako samorozwój i umiejętność która ładnie wygląda w CV i myślę że otwiera wiele drzwi jeżeli chodzi o pracę, jeden język obcy jest już standardem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@22kinga100: trochę mi motywacja spadła i z miesiąc nie używałem etutora, i w sumie kupiłem sobie korki żeby gadać. Ale podczas m.in. korków zauważam jak dużo słówek, powtarzanych na etutorze, potrafię gdzieś w głowie znaleźć, także uważam że system powtórek jest naprawdę spoko. Jest jedno duże ale, mianowicie etutor, książki czy jakiekolwiek inne narzędzie jest tylko narzędziem i podstawą jest to żeby z niego korzystać systematycznie. Sam na początku zacząłem od