Wpis z mikrobloga

@To-masz: no niby zabawne, ale na jakiej zasadzie założyłeś, że tam są kąty proste? Tam na górze to nie jest trójkąt prostokątny, więc nie pouczaj innych xD
  • Odpowiedz
@vind: czyli twierdzisz, że moje obliczenia są złe, ponieważ uczeń klasy siódmej nie wziął po uwagę kąta przy przepisywaniu zadania dla wykopu z ksiązki?
( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@To-masz: Twierdzę, że tak, bo wciąż uznałeś trójkąt 14x14x17 za prostokątny i założyłeś że na dole masz prostokąt ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@vind: twoja teoria dla tej osoby jest bez potwierdzenia obliczeniowego, a moja jest oparta na danych z książki z matematyki tego 7 klasisty, więc oglądam na podstawie ilustracji twoich obliczeń, których nie widzę?
  • Odpowiedz
@To-masz: w sensie że jaka moja teoria, ja tu nie daje żadnej swojej teorii, stwierdzam tylko że bezzasadnie, pomimo wymiarów założyłeś że figura ma jakiś tam kształt, przyjąłeś go na oko na podstawie schematu. Nie wiem o co chcesz się tu kłócić skoro racji mieć nie możesz i nawet w połowie komentarzy powyżej swojego masz to opisane.

Narysuj mi figurę o wymiarach proporcjonalnych do tych które założyłeś i zobaczymy jaki
  • Odpowiedz
@zioomek: Chłopie, przecież ten rysunek to jakaś bzdura. Nie ma takiej siły, która stworzyłaby trójkąt prostokątny o przeciwprostokątnej długości równej długości jednej z przyprostokątnych.
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: I o to powinno chodzić w edukacji - po ch*j masz pamiętać wzór na pole trójkąta, który znajdziesz w pięć sekund w Google, jak nie będziesz wiedział, wcześniej wiedział, że w ogóle potrzebujesz ten wzór.
@stukajo: Nie kwadrat - prostokąt się składa z dwóch przystających trójkątów prostokątnych. Aby chodziło o kwadrat, te trójkąty muszą być jeszcze równoramienne. Ale szczerze mówiąc, to jak ktoś nie zna wzoru na
  • Odpowiedz
Ja p------e, na logikę. Ma tam trójkąt prostokątny, dwa boki takiej samej długości a warunek to 3 4 5 jednostek długości.
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: niewiem co to jest nie patrzylem na to, patrzylem na to jako prostokąt i trójkąt na liczby w ogole nie zwracalem uwagi. Co niezmienia faktu ze jakie by tam liczby nie byly czy x czy nieznane licealista by potrafił polyczyc pole takiej figury.
  • Odpowiedz