Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #zakupy
No to tak, przymierzam sie do zakupu pierwszego auta. Jako ze do tej pory jezdze sluzbowym to nie mialem nigdy wiekszej stycznosci z "problemami z autem". Nie mam tez znajomych znajacych sie na autach czy mechanice.

I teraz potrzebuje porady. Moze nie konkretnych ogloszen, ale bardziej na co patrzec zeby sie nie wpieprzyc w bagno. Zalezy mi na odpowiedziach:
1. Na jakie marki patrzec aby auto bylo stosunkowo niskoawaryjne, czesci byly ogolnodostepne i ubezpieczenie relatywnie tanie?
2. Jak patrzec na auta wystawione na sprzedaz aby stwierdzic ktore sa trefne, ktore byly bite itd.
3. Co nalezy zrobic z autem zaraz po zakupie aby miec pewnosc ze mnie nie zawiedzie po kilkudziesieciu km? Oprocz ubezpieczenia jesli nie ma, rejesteacji itp.
  • 6
@Kartkowka_z_grilla
1.Budzet, przebiegi jakie planujesz robić, miasto czy trasy
2.Stacjs diagnostyczna tylko zazwyczaj handlarze maja swoich znajomych na takich stacjach, także noo, pracowałem przy takim handlu i widziałem to i owo, sam samemu to czujnik lakieru i oglądanie spasowan typu maska, drzwi itd podluznice
3. Zakup to tak : rozrząd komplet czyli pasek, napinacz, pompa wody i co tam jeszcsw w zestawie jest, oleje to wiadomo, filtry, świece ewentualnie jeśli to lgp
@Kartkowka_z_grilla: 1. bardzo mocno zależy od przedziału cenowego, w którym szukasz - rocznik, ale generalnie nic Francji :D

2. jeśli jesteś takim laikiem skorzystaj z pomocy jakiegoś auto testo czy coś po prostu :)

3. zestaw classic, rozrząd i płyny ( oleje, chłodniczy, hamulcowy ) hamulce zgodnie z ich stanem, jeśli są ok to nie ma co ruszać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kartkowka_z_grilla: 3. Rozrząd i olej.
1.
Kup coś francuskiego i nie słuchaj #!$%@?, że francuskie auta to gówno. Polecam np. peugeot 307. Dużo tego jeździ, części w miare tanie i dostępne.
2. Patrz na spasowanie elementów-drzwi, klapy, lampy. Jak widzisz, że gdzieś są jakieś dziwne, nierówne szpary to coś było robione. Tak samo na uszczelki-biały pył został pewnie po szlifowaniu albo polerowaniu. Zawieszenie sprawdź w jakiejś stacji kontroli a silnik odpalaj
@Kartkowka_z_grilla jaki budżet? Jakie wymagania? Szukaj aut z polskiego salonu z udokumentowany przebiegiem i historia serwisową. Po zakupie zwykle robisz olej i filtry , reszta w zależności od tego jak był serwisowany. Do ceny auta dolicza koszt ubezpieczenia bo to nie są tanie rzeczy teraz, opony jakieś porządne bo zwykle mało kto sprzedaje na dobrych
@Pitaq: @Kick_Ass: @SamiecOmega: @amath:
Generalnie ma to byc przejsciowe auto na okolo 2-3 lata. Wazne zeby sie nie psulo co chwile, jezdzilo, bylo pojemne (bagaznik lub wrecz bagaznik z mozliwoscia zlozenia foteli z tylu). Klimatyzacja nie jest mi do niczego potrzebna, ale fajnie byloby miec sprawne i relatywnie dobre audio. Jazda przede wszystkim po miescie, ale raz w tygodniu lub raz na dwa dluzsza trasa, tak okolo 360km