Wpis z mikrobloga

Siemano, ulepszyłem sobie setup o kartę graficzną, bo moja stara AMD Radeon się zwaliła, i teraz tak to wygląda:

i5-4460 @ 3.2
GTX 1060 3GB
8GB 1600MHz w jednej kości
i tak..., mam problem, bo np. mam w CS:GO 160 fps, czyli tak jak było..., co jest winą tutaj nie przybycia wydajności? Dodam, że mam dysk HDD oraz integrę włączoną z 256MB, bo mój drugi (stary) monitor nie obsługuje i nie ma wejścia DVI i nie mam nawet przejściówki na to. Za pomoc dziękuję.

#informatyka #gaming #gry #grykomputerowe #komputery #kartygraficzne #procesory #intel #nvidia
  • 22
@K8zZ61m: Słaby procesor. Ja miałem ten sam 4460, po zmianie na Ryzena 5 3600 zyskałem ponad 100fps w Overwatchu przy reszcie sprzętu bez zmian (GTX1060 6GB). BTW ta nowa karta na pewno jest mocniejsza niż poprzednia?
@K8zZ61m: ściągnij GPU-Z i zobacz czy karta nie chodzi przypadkiem np w PCI-E x1. Sprawdź, czy pamięci mają odpowiednie taktowanie, możesz sprawdzić procka w Cinebench R15, powinien zrobić 450-500 punktów. Albo ściągnij darmowy 3DMark, zrób benchmark, porównaj z podobnymi konfiguracjami na ich stronie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K8zZ61m: hm, no to wygląda OK, ja bym zrobił tego 3dmarka i porównał wyniki online żeby mieć pewność że wszystko chodzi jak trzeba, aczkolwiek może rzeczywiście procek już blokuje a CS to głównie wydajność procesora właśnie ¯\_(ツ)_/¯