Wpis z mikrobloga

Mirki, kolejny problem mam. : D Jak wcześniej pisałem jest to moja pierwsza styczność z serią.

Skąd bierze się nieskuteczność drużyny? Bo niesamowicie mnie #!$%@? to, że średnio co mecz oddaje do trzydziestu strzałów na bramkę a pomimo to wygrywam jakieś 1:0/2:0 i to po sytuacjach gdzie piłka odbiję się akurat od obrońcy i fartownie dobiję SN albo ze stałych fragmentów jestem wstanie głównie strzelać. Czy to kwestia formacji? Bo niby grałem na jednej formacji cały czas i niestety nie bardzo mam dopasowanych zawodników do wyznaczonej roli w środku pola jak i na prawym skrzydle chłop sobie nie bardzo radzi jako SN, czy to może być problem? Pamiętam na innym save że miałem ten problem ale sprowadziłem dwóch obiecujących SN na skrzydła i nagle zacząłem wygrywać po 4:0, a teraz nie bardzo mam jak to sprawdzić (Brak funduszy} i jedyne z kim jest wstanie wygrywać to jakieś słabe drużyny z Macedonii w sparingach (akurat była przerwa) a gdy nadszedł mecz w lidze to #!$%@?łem z Pogonią 3:0, gdzie posiadanie piłki było 67 % na moją korzyść a stosunek strzałów 29/4. :( Dodam jeszcze, że skuteczność spadała z meczu na mecz, bo na początku w lidze wygrywałem każdy mecz po 3:0/4:0, byłem wstanie nawet ograć CSKA w grupie LM albo Lipsk w barażach w dwu meczu 12:0 i passa trwała a potem stopniowo skuteczność zaczęła spadać i zacząłem każdy mecz remisować, w lidze zaliczyłem jakieś siedem remisów pod rząd.

Jakieś pomysły?

#gry #footballmanager #fm2019 #fm19
  • 7
  • Odpowiedz
@PakoThugLife: W 19 możesz sobie dokładnie przeanalizować skąd Twoi grajkowie strzelają. Mogę tylko dodać, że idealnym strzałem jest oddany w centralnym punkcie około jedenastego metra. Oczywiście nikt nie nauczy Twoich grajków skutecznie strzelać, ale możesz zwiększyć szansę na gola. Jak masz prawonożnego typka z prawej strony, to niech gra jako skrzydłowy, jakoś wtedy takiemu łatwiej o gola. W 19 przesadzoną rolą jest mezzala na ataku.
  • Odpowiedz
@Nemesh: @Harmideron: Wkleję potem screen formacji jaką gram, może coś zaradzicie. (Legią gram)

Właśnie nie mam problemu z dochodzeniem do sytuacji pod bramkowych, bo tak jak pisałem często mam te 60/70 % posiadania piłki, nawet takie MU jestem wstanie zdominować, w posiadaniu, ale co z tego, skoro skuteczności brak?
Często nawet w minusach to mam, że nie mam problemu z wchodzeniem w pole karne, że to jest plus, ale jest
  • Odpowiedz
@PakoThugLife: nie rozumiesz. Strzałów możesz mieć od groma, kluczem jest strzelanie z odpowiednich pozycji. Nie mogę znaleźć screena, ale koleś na tej stopklatce wyjaśnia, która strefa jest najlepsza do strzelania. Mapka jest uniwersalna na wszystkie nowsze fmy
Nemesh - @PakoThugLife: nie rozumiesz. Strzałów możesz mieć od groma, kluczem jest st...
  • Odpowiedz