Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak sobie radzicie z pocącymi się dłońmi? Niezależnie od temperatury i sytuacji, moje dłonie prawie zawsze są mokre. Wstyd się z kimkolwiek przywitać podając dłoń... Rozumiem, gdyby to występowało tylko w sytuacjach stresowych, ale niestety tutaj to nie jest od tego zależne. Macie jakieś sposoby? Próbowałem tych etiaxili i czegoś jeszcze na a, niestety bez rezultatów. Brałem też przez jakiś czas tabletki potblock, no ale też bez różnicy.

#pot #pocenie #pytanie #pytaniedoeksperta #kosmetyki #dlonie #higiena #zdrowie #uroda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 29
OP: @peczu: faktycznie, twarz dość często mi się przetłuszcza i święci, przez co muszę często ją myć. Jakieś tabletki czy coś żeby to podleczyć w domowych warunkach? Czy tylko dermatolog i jakieś leki na receptę?

@imperjo: w przyszłym miesiącu będę szedł na wyniki to wit D też zbadam. Z tym, że biorę D3+K2 w tabletkach. Ta witaminka przeciwdziała czy wspomaga pocenie się dłoni?

Ten komentarz został dodany przez osobę
@Jendrej: nic nie da bo reka nie jest tylko mokra ale poci sie ciagle
@AnonimoweMirkoWyznania: typie mam to samo, przewaliłem w poszukiwaniu rozwiazania polski i angielski internet. Pozostaje Ci sympatektomia, jonofereza. Kremiki i antyperspiranty raczej nic nie dadzą. Ja mam nadzieję że wejdzie Miradry dla dłoni, poczytaj o tym. Współczuje ci bo wiem jak to utrudnia życie.

To jest w sumie choroba/schorznie nazywa się nadpotliwość pierwotna(hyperhidrosis)
@AnonimoweMirkoWyznania: podepne się. Moja przyjaciółka ma z tym ogromny kłopot od lat. Nawet jak się nie stresuje to i tak ma wilgotne dłonie. Nie wspomnę nawet co się dzieje jak ma stres jakiś. Używała wielu specyfików i póki co nic nie pomogło. O Wit. D nie wiem czy słyszała, ale podpowiem.

Sama zresztą mam tak, że pocą mi się dłonie kiedy jestem zestresowana, ale nie jest to aż tak ekstremalne. Poza
@AnonimoweMirkoWyznania: 25lv. U mnie nie było to związane z dojrzewaniem. Nie wiem jak u Ciebie ale mi to bardzo zniszczyło życie towarzyskie i zawodowe. Oczywiście wszyscy lekarze konsekwentnie olewali ten problem, mówili że przejdzie. Jak ci doradzą rumianek to lej w pysk. Doraźnie pomaga jonofereza, u mnie zmniejszyło to tak o 50% ale po pewnym czasie przestaje działać oraz trzeba poświecić 20 minut dziennie. pocenie u mnie powoduje stres, wysiłek, temperatura,
@imperjo ciekawe, jeśli możesz to podaj źródło tych informacji. Podchodze sceptycznie do twojej wypowiedzi bo z nadpotliwoscia mecze się od zawsze i nie wydaje mi się żeby powodował ją brak składników. Jeśli na to nie cierpisz to możesz nie rozumieć tego mechanizmu, bo przynajmniej w moim przypadku to jest jakby błąd układu sterowania :)
@imperjo byłem u lekarza to dowiedzialem się że nie mogę się męczyć i denerwować i że taka moja natura. Czyli miał w dupie. I to nie był konowal z przychodni tylko kilku dobry ich specjalistów. Zreszta jest dużo informacji na temat tej choroby na reddicie i innych anglojęzycznych forach(na polskich mało) i nikogo tam lekarz nie uzdrowil chyba że przez sympatektomie
OP: @imperjo: tak jak wspominałem, biorę witaminę d3+k2 już troszkę ponad rok, a różnicy niestety brak, więc raczej to nie to...

@lezkaniebieska: spróbuję z tym płynem dezynfekującym, może też pomoże w ograniczeniu bakterii dostających się na twarz przy podpieraniu się itp. (na trądzik)

@jatylkopytam: nie czytałem jeszcze o tej jonoferezie, to nie jest jakiś zabieg polegający na wstrzyknięciu czegoś? Dlaczego trzeba poświęcać 20 min dziennie na to?

I
@AnonimoweMirkoWyznania: mistrzy to łojotokowe zapalenie skóry.Początkowo odstaw kofeine.Kup szampon prziwłupieżowy o nazwie Neutrogena T/Gel shampoo.Brązowy kolor i nieprzyjemny zapach.Mała ilośc nanieśc na twarz i skalp głowy.Zaczerwienienia w okolicach nosa,brwi i czoła znikną.Dodatkowo po myciu krem Zoxiderm jeden raz dziennie.Najlepiej cały rytuał wykonuj wieczorem przed snem.
Rano zauwazysz różnice.
Daj znać.