Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, Mirabelki
mam problem z dzieckiem (nie swoim( ͡° ͜ʖ ͡°)), generalnie uczę dwójkę dzieciaków 10 lat(rodzeństwo) angielskiego. Dziewczynka w miarę ogarnia, chłopak nie - do tego strasznie przeszkadza, wyrywa kartki, rzuca nimi, bazgra po kserówkach jakie im daje, totalnie nic nie czai, w ogóle nie jest skupiony. Są takie sytuacje typu ma do zrobienia jakieś zdanie - nie umie go - po 3 minutach w końcu dochodzimy do całości, mówię mu, żeby powtórzył jeszcze raz od nowa bez zacinania się I OCZYWIŚCIE WSZYSTKO MYLI.
Jak zadaje mu zadanie domowe to mówi, że i tak go nie zrobi( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak go zmusić do roboty? Zajęcia są w ich domu, rodzice pokój obok i nie reagują na jego wybryki. Radykalne podejście odpada, bo to #pracbaza
Może ewentualnie trochę go olać i skupić się na uczeniu dziewczyny? Dużo więcej czai i widać, że chce się uczyć

#dzieci #podbaza #rodzice #angielski
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@rivers666: sorry ale jak rodzice nie reagują to ja bym spieprzał.
Mówię to jako tata dwóch synów.
Pogadaj z rodzicami może nie zdają sobie z tego sprawy.
A jak zdają i nic nie robią to uciekaj
  • Odpowiedz
@rivers666 może potrzeba mu jakiejś zachęty do nauki? Zorientuj się, co chłopiec lubi, jakie gry, bajki - ułóż zadania tak, żeby zawierały jakieś treści z nich, imiona postaci itp. Może zajęcia nie są dla niego wystarczająco atrakcyjne?

Dzieciaki nie uczą się, żeby posiąść wiedzę, muszą widzieć w tym korzyść ¯_(ツ)_/¯ u mnie pomaga skupianie się na tym, co robią dobrze i pochwały, nawet jeśli to jest jedna, mała rzecz.
W ostateczności
  • Odpowiedz
@rivers666: Ja na Twoim miejscu popróbowałabym różnych rodzajów aktywności, które mogłyby zainteresować chłopca. Coś, co pokazałoby mu, że angielski to nie tylko wkuwanie słówek, ale lekcje mogą być też zabawne i interesujące. Poszukaj gier i zabaw po angielsku, podpytaj o zainteresowania i spróbuj pod nie dopasować materiały (może jakieś ulubione postacie z bajek czy inne pierdoły). Fajnie też od czasu do czasu porobić coś na komputerze - zadania na quizlecie,
  • Odpowiedz
powiedz mu do ucha na osobności że wyrwiesz mu wątrobę i usmażysz na patelni jak będzie przeszkadzać, oblizując się przy tym znacząco..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rivers666: Swojego czasu dawałam dzieciom korki z majcy. Dziecko było bardziej zainteresowane i skupione na zajęciach gdy przemycałam tam treści związane z jego zainteresowaniami np jedna dziewczynka bardzo lubiała pewne lalki. Poczytałam o nich a na kolejnych zajęciach gdy tłumaczyłam jej liczby ujemne rohiłyśmy to na tych łapkach i piniążkach (pożyczanie ich). Warto też chwalić i mówić coś w stylu "cieszę się, że słuchasz", "bardzo dobrze ci idzie" czy "kurcze
  • Odpowiedz