Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #pierwsze4kola Citroen C5 1FL 2007 1.8 benzyna + LPG ze znaną historią (II wł., polski salon, 270 000 km) na auto auto pierwsze, ale takie które ma być do pojeżdżenia 3-4 lata. Głównie trasy, dla dzieciaka na studia, połowę naskładała, połowę jej dorzucam, żeby nie kupowała dwudziestoletniego szrota. Co myślicie? Gabaryt ogarnie, bo póki co ma pofirmowe berlingo na dojechanie.
Ogólnie co myślą zwolennicy automatów tacy jak ja, o skrzyni do pierwszego auta? Od razu automat, czy na początek lepiej manual?
  • 33
  • Odpowiedz
@Neoplan: Bo jeżeli nie ma rodziny, dwójki dzieci i nie przewozi 300 kg cementu w bagażniku to po co większe auto? GP jest fajnym autem, ale jeżeli za małe to jeszcze jest równie udane Bravo. Tanie w eksploatacji i bezpieczne auta. Może też równie dobrze byłoby podjechać do jakiegoś komisu, niech wsiądzie do kilku aut z budżetu, posiedzi, popatrzy czy jej wszystko odpowiada, czy może ustawić pod siebie fotel, może
  • Odpowiedz
@LrPrl: jak jesteś studentem, to bardziej potrzebujesz dużego auta niż tatusiek, bo chodzi o to by się zrzucić na paliwo z czwórką znajomych, a do bagażnika mają się zmieścić graty dla 5 osób na tydzień pod namiotem. ;)

Poza tym po co mniejsze auto jak można większe. Dla mnie zawsze im większe, tym lepsze. Komfort itd. jak ktoś nie musi parkować w centrum miasta, to po co ma się męczyć
  • Odpowiedz
@Neoplan: No jak studentka to obstawiam, że jednak będzie w tym mieście parkować na studiach czyż nie? :D A w miastach zawsze jest problem z parkingiem, a jak już jakaś dzielnica typowo studencka to tragedia, dlatego auto małe ma tą zaletę, że się wciśnie i wyciśnie tam gdzie duże ma problem lub jest to niemożliwe (W rodzinie 3 auta, ja jeżdżę dwoma swoim Saabem 9-3 i rodzinnym mieszczuchem Corsą C
  • Odpowiedz
@LrPrl: To uwierz bo tak wygląda ubezpieczenie dla 21latka ( ) praktycznie ta sama cena dla 1.2 1.4 jak i 2.4 przy 3litrach+ juz mi sie podnosi z ok 1700 do 2200+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Devilos: To tym bardziej nie uwierzę ^.^ Bo aktualnie mam CC 1.3 diesla i 2.0t benzyniaka i widzę jaka jest różnica 400zł za 1.3 i 800 za 2.0t (tylko tutaj niby jeszcze NNW jest samo OC 740 ale nie dał osię kupić samego OC bez NNW :x)
  • Odpowiedz
@LrPrl: to człowieku odpal kalkulator ubezpieczeń i podstaw dane osoby młodej z krótkim prawkiem zrób sobie na jakiegos grata 1.2 i jakiegoś 2.4 ten sam rocznik bo przy bmw z 93roku przy 2.5litra wchodzi ubezpieczenie za 1350zl z racji wieku auta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@budus2: w dsg naprawa automatu kosztuje mniej niż wymiana sprzęgła i dwumasy w klasycznym manualu.
Hydrokinetyk psuje się jeśli nie wymienisz oleju a jak wymieniasz to jest wieczny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LrPrl: kolega @Devilos: ma rację, świeży kierowca, czego by nie wybrał, i tak będzie mieć wysoką cenę ubezpieczenia. Mi Suzuki Swift 1.3 wychodził niewiele taniej niż Subaru Impreza 2.0 czy Ford Focus ST 2.5.
  • Odpowiedz