Wpis z mikrobloga

Po buspasach będzie można jeździć samochodami - zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Rząd wprowadzi przepisy, które to umożliwią. - Wprowadzimy możliwość poruszania się buspasem, gdy w samochodzie znajdują się minimum cztery osoby - zapowiedział premier w sejmowym expose.


Gdzie kupię we Wrocławiu jakieś manekiny?

#wroclaw
  • 52
  • Odpowiedz
@Tommy__: i co #!$%@? na kazdym buspasie postawią kamerę/strażnika liczącego ilość ludzi w pojeździe xD? carpool lane ma sens jak jest to jeden z 4 albo 5 pasów na autostradzie których w stanach jest multum. Jak już się inspirujemy to czemu nie inspirować się do końca?
  • Odpowiedz
@Tommy__: No jest to przynajmniej jakiś pomysł od góry na nieudolną politykę włodarzy Wrocławia.
@kj5: Nie ma co porównywać Polski do USA, nawet w takim wymiarze jeśli chodzi o politykę zarządzania drogami etc.
  • Odpowiedz
@kj5:

Na skrzyżowaniach już są kamery, kwestia tylko podpięcia tego do systemu rozpoznawania twarzy i rejestracji.
Chińczycy dali radę (tam kamery są z fleszem, ciekawe uczucie jazda po chinach, co skrzyżowanie dwa błyski po oczch), więc inspiracja jest.
  • Odpowiedz
@Tommy__: ja wiem, ze manekiny to heheszek ale znajda sie barany ktore to zrobia. prawo jest robione dla nas i zawsze janusze musza kombinowac, zeby je obejsc. przepisy maja zachecic do jezdzenia pelnymi samochodami ergo redukowac poniekad korki. wiadomo, ze nikt nie bedzie szukal specjalnie osob, zeby wskoczyc na buspas ale przerzucajac czesc samochodow na buspasy odciazymy ruch na pozozstalych pasach. a buspasy same w sobie tez sa przydatne, zeby
  • Odpowiedz
@eeemil: zabawne, przecież nawet teraz tego nie sprawdzają gdzie wystarczy po tablicy rejestracyjnej sprawdzić czy samochod jest elektryczny a co dopiero jakby musieli mieć system zliczający liczbę osób w aucie, codziennie jeżdżę we Wrocławiu buspasem od prawie dwóch lat i jak do tej pory bez mandatów. Nawet mi policjant kiedyś gdy zatrzymał mnie za prędkość powiedział że przymykają oko na jeżdżących po buspasach.
  • Odpowiedz
Narzekacie na możliwość egzekucji takich regulacji, ale przy dobrej woli obywateli takie rozwiązanie jest bardzo dobre.
Głównym powodem korków jest zajmowanie dużej powierzchni dróg przez małą ilość ludzi. Więc ludzie lepiej spakowani powinni być premiowani.
  • Odpowiedz