Wpis z mikrobloga

Jak ona śmiała być molestowana przez księdza i jeszcze miała czelność pozwać znanego publicystę za nazwanie ją k**** (prostytutką). Przecież każdemu z nas zdarza się przez 11 lat nie dopilnować obowiązku meldunkowego, o co wam chodzi?


#neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #tysiacurojenniezaleznychmediow #polska #4konserwy #gorzkiezale
saakaszi - Jak ona śmiała być molestowana przez księdza i jeszcze miała czelność pozw...

źródło: comment_PZXqp5zf5hZito8Phg3LiQwa2q4jEw0Z.jpg

Pobierz
  • 82
@duncanidaho2 Brawa dla pierwszej osoby, która podjęła próbę faktycznej repliki i myślenia.

Niestety, Twój przykład nie jest analogiczny.

Stwórzmy zatem dokładną analogię tego, co powiedział Michalkiewicz.

Jakaś osoba dostała milion złotych odszkodowania za pobicie. Ty to komentujesz słowami "no, no, kto by nie chciał miliona za pobicie. Niejeden bokser zarabia mniej". Czy to oznacza, że właśnie wyzwałeś ofiarę pobicia od bokserów?

Uprośćmy jeszcze bardziej. Mówię do Ciebie "pasujesz tutaj jak śledzik do
No i gdzie w tym cytacie jest stwierdzenie, które można zrównać z "powiedział, że jest gorsza od #!$%@? pod względem chciwości"?


@Emes91: intencje nie muszą być zawarte wprost. Prosty przykład: gangusy nie mówią przecież "fajny samochód, nie chcesz by mu coś się stało" dosłownie.
Cytowane porównanie Michalkiewicza ma sens tylko i wyłącznie jeśli zakłada, że pierwotną intencją ofiary chrystusowców było wyciągnięcie hajsu od kościoła, tak jak prostytutka zbiera hajs od klienta.
W którym momencie on nazwał tę dziewczynę "k*rwą", tak jak twierdzą zakłamane nerłopki?


@Emes91: Zarzucałeś innym brak używania rozumu, więc wysil się i użyj też swojego. Owszem, nie powiedział nigdzie "Kasia jest #!$%@?ą", ale dla człowieka światłego, korzystającego w pełni z możliwości swojego rozumu, jakim z pewnością jesteś, oczywistym jest, że pewne rzeczy nie muszą być powiedziane wprost. Prawda?

Kilka pytań pomocniczych. Do czego twoim zdaniem odnosi się zdanie "żadne #!$%@?
@tyrald Odniosłem się powyżej. To nie były jego intencje, tylko bardziej wasze projekcje i nadinterpretacje.

Śmiało. Kontynuuj prawicową politykę stygmatyzacji osób chorych psychicznie. ()


Brawo, uważałeś na lekcji! Nie bez kozery nazwałem to jednak "nerłopkowym klasykiem", więc ta próba odbicia piłeczki raczej nietrafiona.
Odniosłem się powyżej. To nie były jego intencje, tylko bardziej wasze projekcje i nadinterpretacje.


@Emes91: nie odniosłeś się do kwestii użycia słowa "sztos". Ładniej to ujął ZygmnuntIgthorn wyżej.

Brawo, uważałeś na lekcji! Nie bez kozery nazwałem to jednak "nerłopkowym klasykiem", więc ta próba odbicia piłeczki raczej nietrafiona.


Od kiedy neuropa używa tagu #urojenialewakoidalne w celach innych, niż odpowiedź na posty/komentarze z tym tagiem?
nie odniosłeś się do kwestii użycia słowa "sztos". Ładniej to ujął ZygmnuntIgthorn wyżej.


@tyrald Ciężko się odnosić do słowa slangowego, które ma wyjątkowo wiele różnych znaczeń. Dla przykładu, https://sjp.pl/sztos podaje, że to może znaczyć po prostu "stosunek płciowy".

Od kiedy neuropa używa tagu #urojenialewakoidalne w celach innych, niż odpowiedź na posty/komentarze z tym tagiem?


Widzę, że cały czas jest problem z analogiami xD
@tyrald Różnica jest taka, że wy tego tagu używacie nieironicznie, dlatego jest stygmatyzujące. Natomiast ja ten wasz ulubiony tag wyśmiałem. Samo użycie zwrotu nie warunkuje stygmatyzacji.
Mówię do Ciebie "pasujesz tutaj jak śledzik do cebuli". Czy to znaczy, że wyzwałem Cię od ryby?


@Emes91: Ten argument jest taką bzdurą, że nawet nie będę go komentował zostawię tylko link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_frazeologiczny Przeczytaj początek definicji.

Ty to komentujesz słowami "no, no, kto by nie chciał miliona za pobicie. Niejeden bokser zarabia mniej". Czy to oznacza, że właśnie wyzwałeś ofiarę pobicia od bokserów?


@Emes91: Ta analogia nie ma sensu. Gdybym
wy


@Emes91: aha. Hmm. Może jednak nie.

Natomiast ja ten wasz ulubiony tag wyśmiałem.


Pomijając kolektywizację wyżej: ja właśnie z tego powodu tego nie plusuję ani nie stosuję od dłuższego czasu.

wy tego tagu używacie nieironicznie


Tak samo jak #urojenialewakoidalne przestało być tagiem "ironicznym", imho.
@duncanidaho2 Jako że widzę, że do jakiejś dyskusji jesteś zdolny, to jeszcze odpiszę.

Ten argument jest taką bzdurą, że nawet nie będę go komentował zostawię tylko link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_frazeologiczny Przeczytaj początek definicji.


@duncanidaho2 Ja radzę przeczytać całość definicji, bo najwyraźniej nie wiesz, czym jest związek frazeologiczny. Podpowiem, że nie jest nim zwrot "pasujesz tu jak śledzik do cebuli", tak samo jak związkiem frazeologicznym nie jest określenie, że coś jest "czerwone jak krew". To
@Emes91: Dobrze to jeszcze raz, bo widzę że czytasz wybiórczo. Postaram się bez przykładów, bo widzę ze nadto się na nich rozpraszasz.

1. Nie trzeba powiedzieć wprost żeby coś stwierdzić (vide. Janusz Palikot)
2. Porównanie ofiary gwałtu do prostytutki, jest czymś innym niż porównanie mnie do szczura, bo ani ja nie chodzę po kanałach, ani szczur się nie stroi.
3. Natomiast zarówno prostytutka, jak i ofiara gwałtu biorą udział w czynnościach
1. Nie trzeba powiedzieć wprost żeby coś stwierdzić (vide. Janusz Palikot)


@duncanidaho2 Problem w tym, że nawet "nie wprost" Michalkiewicz nie nazwał tej dziewczyny #!$%@?ą. Jest różnica między odczytywaniem implikatury a zwyczajną nadinterpretacją wspomaganą emocjami.

2. Porównanie ofiary gwałtu do prostytutki, jest czymś innym niż porównanie mnie do szczura, bo ani ja nie chodzę po kanałach, ani szczur się nie stroi.


Nie mogę się doszukać logiki w tym argumencie.

3. Natomiast zarówno