Wpis z mikrobloga

@Czarny_Kot_:
1. jakie konserwatyzne "#!$%@?"? np. korwin placze? znajde ci tysiace neckbeardow feministow
2. ja w moim poscie nie placze(ale ty w swoim sie zesrales), tylko podaje przyklad jak dane regulacje mogly powstac w spoleczenstwie i tyle
3. jezeli chodzi o ograniczenia to w kazdym spoleczenstwie istnieja i w roznych formach np. obecnie jest cos takiego jak prawo, to moze wy niepewni siebie libertaliania nie ustanawiajcie wysokich podatkow i redystrybucji(bo mozesz
  • Odpowiedz
konserwatyzm bierze sie z przeswiadczenia o ewolucyjnym powstaniu kultury co przeklada sie na wiare w to ze rozne regulacje ktore przetrwaly probe czasu sa spolecznie korzystne (choc w niektorych przypadkach mechanizm dzialania moze byc niepojety).


@Ruy_Lopez: Problem z takim podejściem jest taki, że będzie miało sens tylko w momencie gdy spójność kultury będzie ceniona wyżej niż życie członkówk tej kultury - wtedy będzie jak najbardziej "społecznie korzystne" utrzymanie konsewatywnych regulacji -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koloses: nie możesz tego zrobić, bo to hate speech, a poza tym to znowu urojenia prawakoidalne, oni na pewno zfejkowali ten skrin, a wy się daliście nabrać. Czy jakoś tak, co tam neuropki wytworzą xD
Ofc od razu dwadzieścia różnych wersji usprawiedliwienia, jeśli to na serio było w szkole to to jest dramat. Ale njee, teraz będzie udowodnianie, że na pewno nie w szkole, na pewno nie na serio i na
  • Odpowiedz
liberalizm bierze sie z podswiadomego cuckolsta i checi ssania czarnego benisa, jest to antykultura, ktora nie ma korzeni a bierze sie z odwrocenia zasad konserwatystycznych


@Ruy_Lopez: Konserwy działają od wieków na takiej zasadzie:
Tradycja to tradycja, rzecz święta i tak ma być zawsze!!! Po czym liberałowie wywalczają jakiś postęp, konserwy z tym walczą, ale po latach się oswajają i przyjmują jak swój. Liberałowie wymyślają kolejny postęp, ale konserwy walczą i bronią
  • Odpowiedz
@ediz4: propaganda to propaganda, każda wygląda tak samo ¯\_(ツ)_/¯ wybiera się tylko górnolotne frazesy, które niewiele znaczą, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Ja nie powiedziałem nigdzie, że ten obrazek to sama prawda i sacrum naszych czasów, uważam, ze takie porównania są zawsze debilne i działają jak ulotka jakiejś #!$%@? pizzeri.
Odnoszę się jedynie do twojego komentarza.

No. Wstrętne konserwy walczyły z progresywnymi komunistami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Weźmy Twój przykład "slut shamingu" jako leku na hipergamię - oczywiście rozwiązuje to problem niepokojów społecznych wśród mężczyzn, ale kosztem wzrostu niepokojów społecznych wśród kobiet. To jest charakterystyczne dla konserwatywnych poglądów, rozwiązanie problemu wybiera grupę która ma być ważniejsza i rozwiązuje je kosztem innej grupy uznawanej za mniej ważną.


@poprostumort: no ja sie generalnie zgadzam, z tym, ze to co jest "wazniejsze"(wiem ze to moze byc okrutne) jest wybierane nie za
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Konserwami to tam byli zwolennicy caratu (odsyłam do definicji konserwatyzmu) - komuniści to ideologia wywracający zastały porządek do góry nogami. Wręcz tworząca nowego człowieka. Z tabelki innowacyjność i progresywność.
  • Odpowiedz