Wpis z mikrobloga

@kshaq_: Rozróżniam. Generalnie te postulaty dotyczyły spraw społecznych, nie ekonomicznych. Stąd mój przykład. Wiem, że jestem upierdliwy, ale świat nie jest zero-jedynkowy.
  • Odpowiedz
z tym, ze to co jest "wazniejsze"(wiem ze to moze byc okrutne) jest wybierane nie za pomoca jakiegos zgromadzenia starych i madrych , tylko w wyniku ewolucji kulturowej


@Ruy_Lopez: Której sprzeciwia się konserwatyzm. Bo to nie jest tak, że zachodzące zmiany są wymuszane przez tajne zgromadzenie NWO, tylko społeczeństwo ewoluuje na podstawie bodźców i pewne zasady stają się przestarzałe. Konserwatyzm z założenia wyżej stawia tradycyjne zasady niż nowe.

tutaj wydaje mi
  • Odpowiedz
@Ruy_Lopez: Której sprzeciwia się konserwatyzm. Bo to nie jest tak, że zachodzące zmiany są wymuszane przez tajne zgromadzenie NWO, tylko społeczeństwo ewoluuje na podstawie bodźców i pewne zasady stają się przestarzałe. Konserwatyzm z założenia wyżej stawia tradycyjne zasady niż nowe.


@poprostumort: tzn. zmiany powinny nastepowac, tylko roznica jest tutaj w tepie tych zmian czyli plynnie a nie skokowo jak w ewloucji gdzie 1% oka jest lepszy niz 0%
jest tak
  • Odpowiedz
@poprostumort:

Masz jakieś źródło na to? Bo wybacz, ale brzmi to jak incelowe #!$%@?.


Serio? Wszystkie te zjawiska występują, gdy dostęp do kobiet jest utrudniony. Kulturowo, lub przez zachwianie balansu płci. Zdolniejsi rywalizują między sobą- ryzykowne zachowania, zadłużanie się, słabsi- gwałcą (częste w Indiach) lub porywają (coraz częste w Chinach). U nas przoduje alkoholizm, głównie w rejonach wiejskich. Jeśli chcesz źródła, to pod "gender imbalance effects on society" coś powinno wystarczyć.
  • Odpowiedz
@poprostumort: moznaby sie np. przyjrzec mechanizma ewolucji kulturowej sprzed czasow polityki(albo bardziej sprzed czasow w ktorych ludzie nauczyli sie slowa rewolucja), gdzie idee przechodzily jedna w druga bardzo plynnie i konserwy(jezeli byly), to nawet sie nie byly w stanie zorientowac ze cos sie stalo

takie tepo zmian jest wedlug mne odpowiednie
  • Odpowiedz
Konserwatyzm jest światopoglądem opartym o zamiłowanie do tradycji, a tradycja to nic innego jak błąd poznawczy polegający na błędnym założeniu, że rzeczy i zachowania starsze i robione wcześniej są w jakimś stopniu wartościowsze od nowych.


@Majk_: Kolejna nowa definicja, tym razem padło na ''tradycja''?
  • Odpowiedz
tak jak kosciol katolicki na przestrzenia lat dostosowywuje swoja dotkryne do swiadomosci wiernych dosc plynnie lub programy parti politycznych tych samych ugrupowan(lub tej samej lini) na przestrzeni lat sie przepotwarza dostosowujac do wyzwan nowego swiata


@Ruy_Lopez: O to jest dobry przykład obrazujący dlaczego konserwatyzm ma taki problem w dzisiejszych czasach. Tak jak pisałeś wcześniej, ewolucja społeczeństwa przebiega płynnie - z tym że od XX wieku zaczęła solidnie przyśpieszać przez zwiększenie tempa
  • Odpowiedz
@Ruy_Lopez: O to jest dobry przykład obrazujący dlaczego konserwatyzm ma taki problem w dzisiejszych czasach. Tak jak pisałeś wcześniej, ewolucja społeczeństwa przebiega płynnie - z tym że od XX wieku zaczęła solidnie przyśpieszać przez zwiększenie tempa wymiany informacji. KK żyje jeszcze w czasach gdy tempo wymiany informacji płynęło leniwie i zmiany społeczne narastały powoli w tempie stuleci a nie dekad - nie nadążają za tym tempem i zamiast próbować dostosować się
  • Odpowiedz
@k_suchy: Na następnej lekcji:

Trump/other republican = bad, boo, do not vote
Clinton/other democratic = good, clap, do vote

Tak powinna wyglądać nowoczesna szkoła, nie to co u nas że niby cię tam czegoś nauczą, ale jak przyjdzie podjąć jakąś decyzję to się sam musisz zastanawiać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz