Wpis z mikrobloga

#komputery #porady #pomagajzwykopem #photoshop #grafika #grafikakomputerowa
Witam mirków - moje pytanie brzmi - czy da się zbudować jakąś sensowną jednostkę do photoshopa w okolicach 2000-2500zł?
Dodam, że nie będzie to praca na jakichś ogromnych projektach i niezbyt często będzie on używany. Głównie chodzi mi o to, żeby sprzęt dał radę, nie zawieszał się co chwilę.

Z tego co się dowiedziałem najważniejszy jest procek i RAM ale na sprzęcie się nie znam, przestałem śledzić rozwój jakieś 10 lat temu a poza tym większość porad na ten temat w necie ma już kilka lat.

Chciałbym włożyć tam też jakąś kartę graficzną (ponoć do PS niepotrzebna ale przydała by się jednak nie musi być to nic szczególnego)

Nie posiadam żadnych starych części typu obudowa/zasilacz ale może coś się uda po znajomych zdobyć.
Laptopy nie.
Zdjęcie dla przykucia uwagi.
źródło: comment_1WQMynFIJaxKpGJyI79yhn1jK5BeHXCQ.jpg
  • 18
Nie rozumiem za to o co chodzi z procesorem - potrzebne jak najmniej rdzeni czy coś


@fallout444: A nie na odwrót? Jeśli aplikacja wykonuje dużo obliczeń to lepiej żebyś miał jak najwięcej rdzeni i wątków.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fallout444: xD Photoshop nie jest aż tak wymagającym programem, to nie żaden rendering 3d, zreszta sam mówisz że żadnych dużych projektów nie będziesz robić. Zrób coś z zestawu co ziomek podaje i będziesz pan zadowolony
@fallout444:
AMD Ryzen 5 2600 BOX - 540zł
MSI B450-A PRO MAX - 400zł
Ballistix Ballistix Sport LT 2x8GB (BLS2K8G4D30AESBK) - 310zł
MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4GB - 660zł
ADATA XPG SX6000 Pro 512GB - 280zł
Be quiet! System Power 9 500W - 200zł
SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - 180zł
@rafosk: To raczej będzie całość HDD lub mały SSD na system i aplikacje bo trochę przeraża ,mnie wyższe niż HDD prawdopodobieństwo padnięcia dysku i utraty danych na amen. Poza tym osoba której ten komputer kupuje nie ma w zwyczaju robić backupów.
bo trochę przeraża ,mnie wyższe niż HDD prawdopodobieństwo padnięcia dysku i utraty danych na amen


@fallout444: SSD nie są bardziej awaryjne od HDD. Dane da się odzyskać jeśli dysk nie jest fizycznie uszkodzony np. młotkiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fallout444: tylko że wraz z HDD obcinasz sobie wydajność głównie w programach które operują na dużych ilości danych - ps jako że generuje rastry to też jego pliki tymczasowe sporo ważą. I tego nawet nie załata dość mocny procesor. SSD tak nie padają, o ile samej adaty bym nie polecał to wejście w jakiegoś corsaira mp510 czy pny jest bardziej rozsądne.

Generalnie szukałabym czegoś z szybkim zegarem i to jak w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fallout444: Nadal to zależy ile przeznaczysz danych na system + programy - tutaj jeśli miałoby być optymalnie to musisz przyjąć 480-512 GB za dobrą bazę. 256 też da radę, ale jeśli trochę więcej aplikacji tam wejdzie (moze kilka gier) i miejsca zacznie brakować.

Nie wiem gdzie się naczytałes na temat awaryjnosci ssdkow, ale przy takim użytkowaniu to one spokojnie 5-7 lat pociągna, a nawet więcej - czego talerzowka nie jest w
@lothar1410: no z tym HDD to ja mam jeden 120GB już chyba 10 lat a teraz służy mi jako przechowalnia dużych plików. Głównie martwi mnie to, że jak dotąd mi się psuł HDD to wcześniej dawał mi o tym znać jakimś dziwnym zachowaniem albo bad sectorami. Trochę przeraża mnie fakt, że mój różowy za 5 lat olewki backupu zrobi PUF! i straci wszystkie dane - zwłaszcza, że 5-7 lat to jest