Wpis z mikrobloga

Jakie znacie sposoby na szybkie przesylanie informacji przez nomstop okręcającą się przekładnię gdzie kable by się pozrywały?
Ja myślę o wykorzystaniu standardu ethernet 10mbps po koncentruku, gdzie rdzeń będzie podlączony do metalowej rolki która będzie jeździć po miedzianym torze w przekładni aby sygnał dotarł do drugiego segmentu urządzenia.

majsterV2 - Jakie znacie sposoby na szybkie przesylanie informacji przez nomstop okrę...

źródło: comment_bOSJbxSKVpPJ0PIB2dRycehwrAkTgCnj.jpg

Pobierz
  • 15
@majsterV2: nie wiem, skoro i tak masz uzyc kabla to uzylbym albo ethernetu albo telefonicznego czterozylowego. zalezy co potrzeba. co do zasady ethernet cat 5 (ten tanszy :)) jest sporo bardziej giętki niz koncentryk.
@a231: Już taniej jest w metalowej osi wstawić dodatkowy obwód "+" a informacje przesyłać optycznie w standardzie Fibre Channel + 2 światłowody emitujące światło na zewnątrz w zamkniętym etherze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majsterV2: złącza obrotowe są najróżniejsze. Jak masz warsztat to zrobienie takiego w domu nie jest trudne. Cały szkopuł w tym żeby element dotykający rolki był stałe dociskany. Poszukaj na YT rotatory couple na pewno ktoś już to zrobił z tego co miał pod ręką.